TABLETKI/ SASZETKI

( ilość produktów: 135 )

Środki przeciwbólowe to niezbędnik każdej domowej apteczki. Istnieje kilka rodzajów środków przeciwbólowych dostępnych na receptę lub bez recepty w wielu farmaceutycznych postaciach jednak spożycie doustne jest najwygodniejszą i powszechnie stosowaną drogą podawania leku ze względu na łatwość jego podawania, wysokie zdyscyplinowanie pacjenta i szybkość działania.

NLPZ-to klasa leków, które wykazują działanie przeciwzapalne i zmniejszające gorączkę inne niż właściwości przeciwbólowe (łagodzące ból). Ibuprofen, indometacyna, naproksen, diklofenak, aspiryna, ketorolak, kwas mefenamowy, ketoprofen, meloksykam, celekoksyb i etorykoksyb. Są one podobne w działaniu, ale mogą mieć różne skutki uboczna:

Aspiryna jest najstarszą z rodziny leków znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne lub NLPZ. Chociaż mogą łagodzić ból, mogą również powodować wrzody żołądka , jeśli przyjmujesz je przez długi czas. Jest lek szczególnie bezpieczny dla osób narażonych na ataki serca czy udar gdyż mogą zapobiegać powstawaniu zakrzepom krwi.

Ibuprofen, podobnie jak aspiryna i inne NLPZ, ibuprofen może powodować problemy z żołądkiem lub nerkami. Ale działa szybko i opuszcza organizm szybciej niż aspiryna, zmniejszając ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Paracetamol można przyjmować samodzielnie. Jest również w wielu lekach na przeziębienie i zatoki Jak wszystkie leki, istnieje potencjalna reakcja alergiczna na środki przeciwbólowe. W przypadku paracetamolu większość reakcji jest łagodna, na przykład wysypka skórna, swędzenie, duszność, pokrzywka i obrzęk twarzy. Poważne reakcje alergiczne na ten lek są rzadkie, ale kiedy to nastąpi, konieczne jest wczesne odstawienie leku wywołującego i hospitalizacja. Paracetamol jest ogólnie bezpieczny, jeśli jest stosowany w zalecanych dawkach, w przypadku niewłaściwego stosowania lub przedawkowania może dojść do ciężkiego uszkodzenia wątroby i nerek prowadzącego do przeszczepu narządu lub do śmierci, a częste spożywanie alkoholu zwiększa to ryzyko.

pixel