• Seractil 200mg x 10 tabl.powl.

Seractil 200mg x 10 tabl.powl.

  • Działanie: Substancją czynną preparatu Seractil jest deksibuprofen [S(+)-ibuprofen] działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Deksibuprofen jest jednym z dwóch enancjomerów racemicznego ibuprofenu, składające
11,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Substancją czynną preparatu Seractil jest deksibuprofen [S(+)-ibuprofen] działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Deksibuprofen jest jednym z dwóch enancjomerów racemicznego ibuprofenu, składającego się w 50% z S(+)-ibuprofenu i w 50% z R(-)-ibuprofenu. Działanie farmakologiczne wykazuje jedynie S(+)-ibuprofen, dlatego preparat Seractil, zawierający wyłącznie aktywną postać leku, umożliwia zmniejszenie dawki w stosunku do racemicznego ibuprofenu.
Wskazania: Objawowe leczenie bólu głowy, zębów, bólów menstruacyjnych, bólów pourazowych; po zranieniach, operacjach. Pomocniczo lek stosuje się w infekcjach grypowych i przeziębieniach, przebiegających z bólami głowy. Bóle w schorzeniach reumatycznych, miedzy innymi w: reumatoidalnym zapaleniu stawów, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, młodzieńczym zapaleniu stawów, reumatyzmie pozastawowym, chorobie zwyrodnieniowej stawów.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na deksibuprofen i ibuprofen lub na pozostałe składniki leku, a także na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy oraz skaza krwotoczna. Nie stosować u dzieci do lat 7.
Działania niepożądane: Seractil jest na ogół dobrze tolerowany. Działania niepożądane występują rzadko i ustępują szybko po odstawieniu leku. Objawiać się mogą nudnościami, wymiotami, bólami brzucha, biegunką, zaparciami, krwawieniami z przewodu pokarmowego, bólami i zawrotami głowy, drażliwością, szumem w uszach, swędzeniem i zaczerwienieniem skóry, obrzękami kończyn. Długotrwałe leczenie dużymi dawkami może niekiedy powodować silne bóle brzucha, uaktywnienie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz krwawienia z przewodu pokarmowego. Wystąpić może bezsenność, depresja, dezorientacja, ospałość, odwracalne zaburzenia wzroku i słuchu, zaburzenia krwiotworzenia, gorączka, duszności z obniżeniem ciśnienia krwi, zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie nerek. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych podczas przyjmowania preparatu Seractil, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.
Dawkowanie: Tabletki Seractil połykać bez rozgryzania, najlepiej podczas posiłku, popijając płynem. Dawkę preparatu Seractil należy uzależnić od reakcji pacjenta na lek i stosować najmniejszą skuteczną dawkę. Dorośli: zwykle zaleca się stosowanie 3 razy na dobę po 1 do 2 tabletek 200 mg (lub odpowiednio mniej tabletek o większej zawartości substancji czynnej). Maksymalna dawka dobowa leku wynosi 1200 mg i należy ją przyjmować w 3 do 4 dawkach podzielonych. U osób w wieku powyżej 65 lat lek stosować ostrożnie. Dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat: : lek podawać trzy razy na dobę po pół tabletki (100 mg deksibuprofenu) i nie więcej niż trzy razy na dobę po 1 tabletce zawierającej 200 mg deksibuprofenu. Maksymalna dawka dobowa leku u dzieci i młodzieży wynosi 600 mg.
Interakcja: -
Substancja czynna: Dexibuprofenum
Podmiot odpowiedzialny: BIOFARM Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990844128
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0,2 g



Polecane
Aspicam Bio 7,5mg 10 tabletekAspicam Bio 7,5mg 10 tabletek
6,99 zł
Aspicam Bio 7,5mg , 20 tabletekAspicam Bio 7,5mg , 20 tabletek
10,59 zł

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem aptekacurate.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę CURATE SPÓŁKA Z O.O. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę CURATE SPÓŁKA Z O.O. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „ NIE WYRAŻAM ZGODY ” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka prywatności i cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel