• Calpol 6 Plus syrop 250mg/5ml 100ml

Calpol 6 Plus syrop 250mg/5ml 100ml

  • Działanie: Calpol 6 plus zawiera paracetamol. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat i dorosłych.
  • Wskazania: Gorączka występująca w przebieg
16,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Calpol 6 plus zawiera paracetamol. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat i dorosłych.
Wskazania: Gorączka występująca w przebiegu: przeziębienia, grypy, chorób wieku dziecięcego. Ból o małym lub umiarkowanym nasileniu: ból głowy, ból związany z ząbkowaniem, ból zęba, bóle mięśniowe, stawowe i kostne. Bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol lub jakikolwiek składnik praparatu.
Działania niepożądane: Paracetamol stosowany w zalecanych dawkach rzadko wywołuje działania niepożądane i mają one łagodny przebieg. Paracetamol może powodować następujące działania niepożądane: reakcje nadwrażliwości: zaczerwienienie skóry, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, napad astmy oskrzelowej, obniżenie ciśnienia tętniczego aż do wystąpienia objawów wstrząsu; układ pokarmowy: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby; układ krwiotwórczy: granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów we krwi) agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi); układ moczowy: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niwydolność nerek. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, również innych niż wymienione w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Dawkowanie: U dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat: dawka jednorazowa wynosi od 500mg do 1000mg paracetamolu tj. od 10ml do 20ml leku Calpol 6 plus. Dawkę można powtarzać co 4 godziny, do maksymalnej dawki dobowej 4g paracetamolu tj. 80ml leku Calpol 6 plus. U dzieci w wieku od 6 do 12 lat: dawkę ustala się wg masy ciała dziecka (przeciętnie jednorazowo od 10 do 15mg/kg mc.) lub wg poniższego schematu. Od 250mg do 500mg paracetamolu tj. od 5ml do 10ml leku Calpol 6 plus. W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę. U dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat wskazane jest stosowanie preparatu Calpol zawiesina doustna, 120mg/5ml.
Interakcja: Leki przyspieszające opróżnianie żołądka przyspieszają wchłanianie paracetamolu, natomiast leki opóźniające opróżnianie żołądka mogą opóźniać wchłanianie paracetamolu. Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy tj. niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe, np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina jak również rifampicyna może prowadzić do uszkodzenia wątroby, nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu. Spożywanie alkoholu podczas leczenia paracetamolem może prowadzić do niewydolności wątroby spowodowanej martwicą komórek wątrobowych. Stosowanie paracetamolu jednocześnie z zydowudyną (AZT) może nasilać toksyczne działanie zydowudyny na szpik kostny. Paracetamol może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna) i zwiększać ryzyko krwawienia. Paracetamol stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką temperaturę. Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych, wykonywanych metodami oksydoredukcyjnymi (np. oznaczanie glukozy).
Substancja czynna: 5 ml zawiesiny zawiera 250 mg paracetamolu.
Podmiot odpowiedzialny: McNeil Products Limited, c/o Johnson & Johnson Limited

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Apap tabl. 500mg x 50tabletekApap tabl. 500mg x 50tabletek
15,57 zł
Clotrimazolum 1% krem 20gClotrimazolum 1% krem 20g
2,99 zł
Isla - Cassis x 30 pastyl.Isla - Cassis x 30 pastyl.
17,99 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990725816
Parametry techniczne:
Opakowanie:
100 ml
Lek na receptę:
nie
Postać:
zaw.doust.
Dawka:
0,25 g/5ml



Polecane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel