• Iburapid 400mg 50 tabletek powlekanych
Nowość

Iburapid 400mg 50 tabletek powlekanych

 • Tabletki powlekane Iburapid to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Iburapid zawiera ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który łagodzi ból i gorączkę różnego pochodzenia, a także bolesne miesiączkowanie
13,94 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Tabletki powlekane Iburapid to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Iburapid zawiera ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który łagodzi ból i gorączkę różnego pochodzenia, a także bolesne miesiączkowanie.

 

Skład

 

Substancją czynną jest: ibuprofen (Ibuprofenum).

1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki: talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, czerwień
koszenilowa (E 124), azorubina (E 122), dimetykon.

 

Dawkowanie

 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego. Tabletki przyjmować w całości, z odpowiednią ilością wody. U osób ze schorzeniami przewodu pokarmowego, lek przyjmować podczas posiłków.

Nie stosować Iburapid u osób poniżej 12 lat i osób o masie ciała poniżej 40 kg.

Dawkowanie Iburapidu dla młodzieży od 12 lat i dorośli (o masie ciała 40 kg lub większej): 1 tabletka (400 mg) nie częściej niż co 6 godzin. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 1200 mg, czyli 3 tabletek. W przypadku migreny początkowo stosuje się 1 tabletka (400 mg), w razie potrzeby 1 tabletka co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletek, czyli 1200 mg ibuprofenu.

 

Działanie

 

Iburapid zawiera ibuprofen należący do NLPZ - niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Leki z tej grupy wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.

 

Wskazania

 

Tabletki Iburapid stosuje się w bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego, różnego pochodzenia - bóle głowy w tym napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, bóle stawowe, bóle kostne, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Wskazaniem do zastosowania leku jest gorączka towarzysząca grypie, przeziębieniu, innym chorobom zakaźnym czy bolesne miesiączkowanie.

 

Przeciwwskazania

 

Kiedy nie stosować leku Iburapid:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
 • jeśli pacjent ma uczulenie na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy lub na inne substancje; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych charakteryzujące się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, nieżytu nosa (kataru) lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ,
 • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby,
 • w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie), perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ,
 • w ciężkiej niewydolności serca (klasa IV wg NYHA),
 • jeśli u pacjenta występuje ciężkie nadciśnienie tętnicze,
 • jeśli u pacjenta występuje krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie,
 • jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego,
 • jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem),
 • w przypadku skazy krwotocznej (skłonności do krwawień w obrębie np. skóry i błon śluzowych, nosa, układu pokarmowego) oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych,
 • w przypadku jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2,
 • w ostatnich trzech miesiącach ciąży,
 • u młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg i dzieci.

 

Działania niepożądane

 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób):niestrawność, nudności, ból brzucha, pokrzywka, świąd, wysypki, bóle głowy, zaburzenia widzenia.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): wzdęcia, zaparcia, biegunka, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, dezorientacja, bezsenność, depresja, omamy, drażliwość, zmęczenie, zawroty głowy, szumy uszne.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):zaburzenia wskaźników morfologii krwi, zaburzenia czynności wątroby, rumień wielopostaciowy, smołowate stolce, krwawe wymioty, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, obrzęki, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, reakcje nadwrażliwości, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 

Lek stosować ostrożnie u osób z: zaburzoną czynnością wątroby i/lub nerek, chorobami układu krążenia, astmą oskrzelową, alergią, ospą wietrzną, schorzeniami układu krwiotwórczego, chorobami przewodu pokarmowego, zaburzeniami rytmu serca, cukrzycą.

Lek stosować ostrożnie u osób, które są po dużym zabiegu chirurgicznym oraz przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

U osób powyżej 65 lat istnieje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Ibuprofen stosować ostrożnie jeśli jednocześnie przyjmowane są kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe (acenokumarol), leki antyagregacyjne (ASA).

Lek zawiera laktozę - stosowanie leku omówić z lekarzem w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów.

Lek zawiera czerwień koszenilową (E 124) i azorubinę (E 122) - składniki te mogą wywołać reakcję alergiczną.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 

Stosowanie innych leków

 

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Iburapid może wchodzić w interakcje z:

 • kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami z grupy NLPZ, glikokortykosteroidami,
 • lekami obniżającymi ciśnienie krwi (ACEI, beta-blokery, leki moczopędne),
 • lekami moczopędnymi oszczędzającymi potas,
 • lekami o działaniu przeciwzakrzepowym,
 • litem, metotreksatem, fenytoiną, glikozydami nasercowymi, SSRI, aminoglikozydami,
 • antybiotykami z grupy chinolonów.

 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

 

Lek u osób wrażliwych z towarzyszącymi objawami ze strony przewodu pokarmowego zaleca się przyjmować podczas posiłku.

Nie należy łączyć leku Iburapid z alkoholem ze względu na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego i ośrodkowego układu nerwowego.

 

Ciąża i karmienie piersią

 

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie tego leku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

 

Wpływ na płodność

 

Lek ten należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność kobiet. Stosowanie tego leku nie jest zalecane w przypadku kobiet starających się zajść w ciążę. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

 

Tego leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat i u osób poniżej 40 kg.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

 

Iburapid może powodować takie objawy niepożądane jak: zmęczenie, senność, zawroty głowy i zaburzenia widzenia, czyli objawy utrudniające prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

 

Podmiot odpowiedzialny

„Nord Farm” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Domaniewska 37 lok. 2.43
02-672 Warszawa

Importer

SENSILAB Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – Spółka komandytowo-akcyjna
gen. Mariana Langiewicza 58
95-050 Konstantynów Łódzki
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991257668Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem aptekacurate.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę CURATE SPÓŁKA Z O.O. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę CURATE SPÓŁKA Z O.O. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „ NIE WYRAŻAM ZGODY ” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka prywatności i cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel