• Allertec WZF 10mg, 7 tabletek powlekanych

Allertec WZF 10mg, 7 tabletek powlekanych

  • Lek przeciwhistaminowy, selektywny antagonista receptora histaminowego H1. Nie wykazuje powinowactwa do receptora cholinergicznego i serotoninowego. Wywiera silne i długotrwałe działanie.
8,59 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Allertec WZF 10mg, 7 tabletek powlekanych

Działanie: Lek przeciwhistaminowy, selektywny antagonista receptora histaminowego H1. Nie wykazuje powinowactwa do receptora cholinergicznego i serotoninowego. Wywiera silne i długotrwałe działanie. Hamuje wczesną fazę reakcji alergicznej (zależną od histaminy), a także fazę późną, gdyż zmniejsza migrację komórek reakcji zapalnej (m.in. granulocytów kwasochłonnych) oraz uwalnianie mediatorów odczynu zapalnego. Cetirizyna dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 30-60 min. Wiąże się w znacznym stopniu z białkami osocza. T0,5 we krwi wynosi 11 h (u dzieci - 6 h). Jest wydalana głównie z moczem w postaci nie zmienionej.
Wskazania: Przewlekłe oraz sezonowe alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa, alergiczne zapalenie spojówek, przewlekła pokrzywka idiopatyczna.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na cetirizynę lub hydroksyzynę, okres karmienia piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w niewydolności nerek i wątroby oraz w zaburzeniach równowagi wodno-elektrolitowej (zwłaszcza w hipokaliemii).
Działania niepożądane: Sporadycznie ból i zawroty głowy, senność, uspokojenie, uczucie zmęczenia, suchość błony śluzowej jamy ustnej i gardła, kaszel, reakcje nadwrażliwości.
Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż. 10 mg raz dziennie. Dzieci 6-12 r.ż. (w zależności od masy ciała): mc. 30 kg - 10 mg raz dziennie. W niewydolności nerek i wątroby leczenie rozpoczyna się od dawki 5 mg raz dziennie.
Interakcja: Z lekami nasennymi, uspokajającymi, cholinolitycznymi i dużą ilością alkoholu (stężenie we krwi powyżej 0,8 promila) może się nasilać działanie depresyjne na o.u.n. Podczas jednoczesnego podawania teofiliny (400 mg raz na dobę) i cetirizyny stwierdzono niewielkie (16%) zmniejszenie klirensu cetirizyny.
Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku.
Podmiot odpowiedzialny: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991067410
Parametry techniczne:
Opakowanie:
7 tabl. (blister)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0,01 g
Limit sprzedaży:
10pixel