PREPARATY PRZECIWBÓLOWE

( ilość produktów: 205 )

Ból to nieprzyjemne uczucie i emocjonalne przeżycie, może być krótko- lub długotrwały i utrzymywać się w jednym miejscu lub rozprzestrzeniać się po całym ciele. Wynika z aktywacji układu nerwowego. Ludzie odczuwają ból, gdy sygnał przechodzi przez włókna nerwowe do mózgu w celu interpretacji. Doświadczenie bólu jest inne dla każdej osoby i istnieją różne sposoby odczuwania i opisywania bólu. Ta zmienność może w niektórych przypadkach utrudnić zdefiniowanie i leczenie bólu.

Ból może wahać się od irytującego do wyniszczającego. Może wydawać się ostrym ukłuciem lub tępym bólem. Może być również opisany jako pulsowanie, szczypanie, pieczenie, kłucie lub ucisk. Ból może być stały, ale też pojawiać się i zanikać .Może być ostry, rozwijać się nagle i trwać przez krótki czas. Może być przewlekły, z ciągłymi odczuciami, które trwają lub powracają wielokrotnie przez kilka miesięcy lub lat.

W niektórych przypadkach ból jest wyraźnie spowodowany konkretnym urazem lub stanem chorobowym. W innych przypadkach przyczyna bólu może być mniej oczywista lub nieznana.

Niektóre typowe przyczyny bólu to ból zęba, ból głowy, ból gardła, skurcze żołądka, skurcze mięśni, pęknięcie kości, skaleczenie oparzenie lub siniaki.

pixel