Acodin 300 syrop (0,015g+0,05g)/5ml, 100ml
Lek Acodin 300 występuje w postaci syropu i zawiera substancje czynne dekstrometorfanu
bromowodorek i dckspentenol. Dekstrometorfan wykazuje działanie przeciwkaszlowe, hamuje odruch kaszlowy poprzez bezpośrednie działanie na ośrodkowy układ nerwowy. W stosowanych dawkach nie wpływa hamująco na działanie aparatu rzęskowego oskrzeli (struktura odpowiedzialna za transport wydzielonego śluzu).
Dekspantenol odgrywa istotną rolę w przemianie materii, w tym w regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych.
Skład
5 ml syropu zawiera 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu(Dextromethorphani hydrobromidum)
i 50 mg dekspantenolu(Dexpanthenolum).
Substancje pomocnicze: sacharoza, 5 ml syropu zawiera 2,625 g sacharozy
Dawkowanie
Butelka syropu zaopatrzona jest w kieliszek-nasadkę do dozowania leku.
5 ml syropu zawiera 15 mg dekstrometorfanu bromowodorku i 50 mg dekspantenolu.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
5 ml syropu Acodin 300 do 4 razy na dobę.
Pokarm nie wpływa na wchłanianie dekstrometorfanu.
Syrop Acodin 300 można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.
Przeciwwskazania
-Nadwrażliwość na dekstrometorfan lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
-Nie stosować u pacjentów przyjmujących leki z grupy inhibitorów MAO, a także u pacjentów, którzy przyjmowali takie leki w ciągu ostatnich 14 dni.
-Niewydolność oddechowa lub ryzyko jej wystąpienia.
-Astma oskrzelowa.
Działania niepożądane
Działania niepożądane po dekstrometorfanie występują rzadko.
Mogą wystąpić: lekka senność, zawroty głowy i zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego.
Kod producenta: | 5909990068180 |