• Aspirin C tabletki musujące 0,4g+0,24g, 10 tabletek IMP

Aspirin C tabletki musujące 0,4g+0,24g, 10 tabletek IMP

Producent: PHARMAPOINT S.A.
  • Aspirin to produkt leczniczy w formie tabletek, charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym.
18,95 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Aspirin C tabletki musujące 0,4g+0,24g, 10 tabletek IMP

 

Aspirin to produkt leczniczy w formie tabletek, charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Lek stosowany w bólach o małym lub umiarkowanym nasileniu i w gorączce.

Skład:

Substacją czynną jest kwas acetylosalicylowy  (Acidum acetylsalicylicum) i kwas askorbowy (Acidum ascorbicum). Substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

1 tabletka musująca zawiera: 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg kwas askorbowego.

Wskazania i działanie:

Lek Aspirin C działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Witamina C dodatkowo wzmacnia system odpornościowy organizmu. Aspirin C stosuje się w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu oraz w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: od 1 do 2 tabletek musujących. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częśniej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat wyłącznie na zlecenie lekarza: 1 tabletkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę.

Tabletki musujące należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach. Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Aspirin: w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, u pacjentów ze skazą krwotoczną, u pacjentów z ostrą chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, u pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, ciężką niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek, jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, w ostatnim trymestrze ciąży, u dzieci poniżej 12 roku życia.

Interakcje:

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Lek Aspirin może wchodzić w interakcje z metotreksatem, lekami przeciwzakrzepowymi, lekami stosowanymi w chorobach serca, lekami przeciwcukrzycowymi, lekami moczopędnymi, lekami przeciwnadciśnieniowymi. alkoholem. Najlepiej przyjmować tabletki po posiłkach, z dużą ilością płynu. Alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego tj. owrzodzenie błony śluzowej lub krwawienia.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane w wyniku stosowania Aspirin C to: zaburzenia żołądka i jelit, zaburzenia wątroby i dróg żółciowych, zaburzenia układu nerwowego, zaburzenia krwi i układu chłonnego, zaburzenia naczyniowe, zaburzenia pracy nerek i dróg moczowych, zaburzenia układu immunologicznego, zaburzenia pracy układu oddechowego, ból głowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek Aspirin jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży. Nie należy stosować leku u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży. Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet. Aspirin może niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii. Nie stosować leku u dzieci poniżej 12 roku życia. U młodzieży powyżej 12 roku życia leki zawierające kwas acetylosalicylowy można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Jeżeli wystąpi reakcja nadwrażliwości, należy natychmiast zapewnić fachową opiekę medyczną. Lek Aspirin C zawiera sód, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie. Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy i inne reakcje nadwrażliwości. Pacjenci przed zabiegami chirurgicznymi powinni poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Aspirin C.

Opakowanie: 10 tabletek

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991381493pixel