TERMOMETRY

( ilość produktów: 22 )

Termometr do mierzenia temperatury ciała jest niezbędnym sprzętem w każdym domu. Prawidłowa temperatura ciała u osoby dorosłej, a dziecka może się różnić i zależeć od wielu czynników. Podwyższona świadczy o stanie zapalnym, którego nie można zignorować. W domowej apteczce powinny znaleźć się dlatego leki zbijające zbyt wysoką temperaturę, pomocne są tu preparatu przeciwgorączkowe zawierające paracetamol czy kwas askorbinowy. Szeroki wachlarz leków przeciwgorączkowych w formie czopków, tabletek, tabletek rozpuszczanych lub saszetek, w odpowiedniej dawce, skutecznie poradzą sobie z gorączką u każdego przynosząc ulgę.

Dostępne w aptece termometry charakteryzują się dokładnością pomiaru oraz wygodą. Aby zaoszczędzić dziecku stresu związanego z pomiarem korzysta się z termometrów bezkontaktowych i pomiar uzyskuje się z czoła dziecka. Ich wielką zaletą jest brak styczności z powłoką skórną, a co za tym idzie, ograniczenie przenoszenia zarazków i bakterii. Należy jednak pamiętać aby po każdym pomiarze zdezynfekować termometr.

Termometry owulacyjne służą, przede wszystkim, przyszłym rodzicom do naturalnego planowania rodziny. Dzięki nim otrzymujemy bardzo ważną informację, w którym fazie cyklu znajduje się kobieta. Prawidłowe określenie owulacji oraz dni płodnych skutkuje szczęśliwym zajściem w ciążę. Aby sprawdzić czy kobieta jest w ciąży pomocne są testy ciążowe do użytku domowego.

pixel