• Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg, tabletki musujące, 12 sztuk
  • Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg, tabletki musujące, 12 sztuk
  • Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg, tabletki musujące, 12 sztuk
  • Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg, tabletki musujące, 12 sztuk
  • Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg, tabletki musujące, 12 sztuk
  • Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg, tabletki musujące, 12 sztuk

Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg, tabletki musujące, 12 sztuk

Producent: BAYER SP. Z O.O.
  • Aspirin Ultra Fast zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
12,66 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg, tabletki musujące, 12 sztuk

  Aspirin Musująca to produkt leczniczy do stosowania w bólu (migrena, bóle zębów i mięśni), stanach zapalnych oraz gorączce. Zawiera kwas acetylosalicylowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Skład:

Substancją czynną jest: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum).

1 tabletka musująca zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.

Substancje pomocnicze: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego w formie rozpuszczonej.
  • Nie stosować leku dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.
  • Aspirin stosować po posiłkach.

Dorośli: 

1-2 tabletki musujące (500-1000 mg kwasu acetylosalicylowego). Dawkę można powtarzać co 4-8 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek musujących (4000 mg) na dobę.

Młodzież powyżej 12 lat: 

stosowanie leku wyłącznie na zlecenie lekarza (dawka jednorazowa - 1 tabletka musująca, co 4-8 godzin, nie więcej niż 1500 mg czyli 3 tabletki musujące w ciągu doby).

Sposób przygotowania: tabletki rozpuścić w szklance wody i wypić.

Działanie: Aspirin Musująca zawiera kwas acetylosalicylowy (ASA), który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest to pochodna kwasu salicylowego. ASA wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Dodatkowo wpływa również na zmniejszenie agregacji płytek krwi.

Wskazania:

 

  • ból o lekkim i średnim nasileniu - bóle głowy różnego pochodzenia w tym migrena, a także bóle zębów, bóle mieśni,
  • ból i gorączka towarzyszące grypie i przeziębieniu.

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Aspirin Musująca:

  • w przypadku uczulenia na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
  • w przypadku występujących w przeszłości napadów astmy oskrzelowej spowodowanej przez podanie salicylanów i ich pochodnych lub innych leków z uwzględnieniem innych NLPZ,
  • jeśli pacjent stosuje metotreksat w dawkach 15 mg na tydzień lub wyższych,
  • u kobiet w okresie III trymestry ciąży,
  • u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia:

  • fusowatych wymiotów, smolistych stolców,
  • reakcji nadwrażliwości - obrzęk twarzy, obrzęk języka, trudności w oddychaniu, duszność, napad astmy, przyspieszona czynność serca, nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego,

należy zasięgnąć opieki medycznej!

Inne działania niepożądane:

  • bóle brzucha i żołądka, wymioty, zgaga, nudności,
  • zapalenie przewodu pokarmowego,
  • zaburzenia czynności wątroby,
  • szumy uszne, zawroty głowy,
  • zwiększone ryzyko krwawień, krwotok (z nosa, dziąseł), krwiaki,
  • wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego,
  • zaburzenia czynności nerek,
  • astma oskrzelowa,
  • reakcje nadwrażliwości (zmiany skórne, łagodne do umiarkowanych reakcje w układzie oddechowym, sercowo-naczyniowym).

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

 

  • Stosowanie tego leku omówić z lekarzem jeśli występują: reakcje nadwrażliwości na leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, zaburzenia czynności wątroby i nerek, zaburzenia krążenia, choroba wrzodowa (lub występowała).
  • Jeśli pacjent stosuje leki przeciwzakrzepowe powinien skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem Aspirin Musująca.
  • Kwas acetylosalicylowy może być przyczyną skurczu oskrzeli i napadu astmy. Osoby z astmą, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym są szczególnie narażeniu na taką reakcję lub inne alergiczne pochodzące od strony ASA.
  • Przed zabiegami chirurgicznymi (w tym drobnymi jak ekstrakcja zęba) pacjent powinien poinformować o przyjmowaniu leku z kwasem acetylosalicylowym
  • Lek ten może zwiększać ryzyko napadu dny moczanowej u osób, u których występuje zmniejszone wydalanie kwasu moczowego.
  • U dzieci, w przebiegu niektórych chorób wirusowych (wirus grypy A i B, ospa wietrzna) istnieje ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a.
  • Długotrwałe stosowanie leków zawierających ASA może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas stosowania kolejnych dawek leku.
  • Lek ten zawiera sód - należy wziąć to pod uwagę u osób stosujących dietę niskosodową lub gdy występuje obniżona czynność nerek.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków:

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Aspirin Musująca może wchodzić w interakcję z:

  • metotreksatem,
  • lekami o działaniu przeciwzakrzepowym, lekami trombolitycznymi, hamującymi agregację płytek,
  • kortykosteroidami,
  • digoksyną,
  • lekami przeciwcukrzycowymi,
  • kwasem walproinowym,
  • SSRI (leki przeciwdepresyjne),
  • lekami stosowanymi w dnie moczanowej,
  • lekami moczopędnymi,
  • niektórymi lekami stosowanymi w nadciśnieniu (np. ACEI).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:

Aspirin Musująca powinna być stosowana po posiłkach.

Alkohol może nasilać skutki uboczna ze strony przewodu pokarmowego.

Ciąża i karmienie piersią:

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Aspirin Musująca jest przeciwwskazana do stosowania w III trymestrze ciąży.

Wpływ na płodność:

Lek ten może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest jednak przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii tym lekiem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:

Stosowanie tego leku u dzieci poniżej 12 lat jest przeciwwskazane.

Stosowanie u dzieci powyżej 12 lat jedynie na zlecenie lekarza.

Opinie użytkowników
Aspirin Pro 500mg , 8 tabletekAspirin Pro 500mg , 8 tabletek
10,99 zł
Bronchosol syrop 100mlBronchosol syrop 100ml
14,50 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990731237
Parametry techniczne:
Opakowanie:
12 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.mus.
Dawka:
0,5 g



pixel