• Apap tabletki 500 mg, 100 tabletek

Apap tabletki 500 mg, 100 tabletek

  • Jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawiera jako substancję czynną paracetamol. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.
45,80 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Apap tabletki 500 mg, 100 tabletek

Działanie: Jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawiera jako substancję czynną paracetamol. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.
Wskazania: Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Gorączka, np.. W przebiegu przeziębienia lub grypy.
Przeciwwskazania: Uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku, występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek, stosowane są inhibitory MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu, występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożądane: Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko. Należą do nich: - zaburzenia hematologiczne: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów, - reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny (jego objawy to: duszności, trudność a nabieraniu powietrza w wyniku obrzęku krtani, trudności w wydechu, świst krtaniowy, świąd skóry i jej zaczerwienienie, ból głowy, uczucie "ucisku", zawroty głowy, przyspieszenie lub co rzadziej zwolnienie czynności serca, pokrzywka o różnym nasileniu, rumień całego ciała, znaczne osłabienie, aż do utraty przytomności włącznie, w ciężkich przypadkach może zagrażać życiu), - zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ostra niewydolność wątroby, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.
Dawkowanie: Zazwyczaj stosowana dawka leku. Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu dnia.) Dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę. Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.
Interakcja: -
Substancja czynna: Paracetamolum
Podmiot odpowiedzialny: USP Zdrowie Sp. zo.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990664559
Parametry techniczne:
Opakowanie:
100 tabl. (butelka)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0,5 gPolecane
Ibuprom tabl. 200mg x 96sztIbuprom tabl. 200mg x 96szt
33,38 zł
Apap Noc, 24 tabletkiApap Noc, 24 tabletki
17,92 zł
pixel