• Piloxidil 2% płyn 60ml

Piloxidil 2% płyn 60ml

  • Lek ma postać płynu do stosowania miejscowego na skórę głowy. Lek jest przezroczysty, bezbarwny lub lekko żółty. Piloxidil zawiera substancję czynną minoksydyl, pobudzający wzrost włosów w łysieniu typu męskiego.
32,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Piloxidil 2% płyn 60ml

 

Działanie: Lek ma postać płynu do stosowania miejscowego na skórę głowy. Lek jest przezroczysty, bezbarwny lub lekko żółty. Piloxidil zawiera substancję czynną minoksydyl, pobudzający wzrost włosów w łysieniu typu męskiego. Zatrzymanie nadmiernego wypadania włosów obserwuje się po ok. 8 tygodniach stosowania leku, natomiast pierwsze odrosty w postaci cienkich włosków meszkowych występują po upływie 4 do 5 miesięcy leczenia.
Wskazania: Lek wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego u mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 65 lat. Lek jest najbardziej skuteczny u ludzi młodszych we wczesnych fazach procesu łysienia. Lepsze wyniki leczenia uzyskuje się w okolicy szczytu głowy niż w części czołowo-skroniowej. Zaprzestanie leczenia powoduje cofanie się efektu leczniczego w ciągu kilku miesięcy.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na minoksydyl lub na którykolwiek składnik leku, - w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią, - w chorobach skóry głowy np. w nasilonych zmianach w łojotokowym zapalnie skóry, w łuszczycy, w zakażeniach owłosionej skóry głowy, na skórę z objawami przerwania ciągłości naskórka, - u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, - na poparzoną skórę głowy, - na świeżo ogoloną skórę głowy, - pod opatrunkiem okluzyjnym, - w razie stosowania miejscowo na owłosioną skórę głowy innych leków.
Działania niepożądane: Jak każdy lek może powodować działania niepożądane. Działania niepożądane występują pięciokrotnie częściej u kobiet niż mężczyzn. Najczęściej występujące działania niepożądane po zastosowaniu leku to reakcje miejscowe, jak zaczerwienie, swędzenie, suchość i łuszczenie się skóry. Rzadko obserwuje się inne miejscowe działania niepożądane, takie jak nadmierne owłosienie w miejscach nie stosowania leku, odbarwienie włosów, wypadanie włosów, zapalenie mieszków włosowych czy kontaktowe zapalenie skóry. Niezbyt często mogą wystąpić reakcje alergiczne (kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka, rumień, nieżyt nosa, obrzęk twarzy), które mogą być związane z zawartością glikolu propylenowego. Bardzo rzadko lub w pojedynczych przypadkach występują ogólne działania niepożądane, jak bóle i zawroty głowy, omdlenia, uczucie pustki w głowie, zapalenie nerwów, ból wielomięśniowy, bóle w klatce piersiowej, obrzęki, wahania ciśnienia krwi, kołatanie serca, zmiany częstości akcji serca, zaburzenia widzenia, zmiany w odczuwaniu smaku, nietolerancja papierosów. Niektóre z nich mogą wystąpić w wyniku niewłaściwego stosowania leku. Niektóre osoby odnotowują zwiększone wypadanie włosów po upływie 2 do 6 tygodni po rozpoczęciu kuracji. Jeżeli zwiększone wypadanie włosów utrzymuje się przez ponad 2 tygodnie, pacjent powinien przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem. Należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi ból w klatce piersiowej, przyspieszona czynność serca, omdlenie, zawroty głowy, nagła utrata masy ciała, obrzęki rąk lub stóp, spadek ciśnienia tętniczego.
Dawkowanie: Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowo na skórę głowy. Dorośli ( w wieku od 18 do 65 lat): należy nanieść kroplami 1 ml leku na suchą skórę głowy 2 razy na dobę, mniej więcej co 12 godzin, w miejscach wypadania włosów i lekko rozcierać opuszkami palców. Nie należy miejsc tych trzeć ani suszyć. Lek należy nanieść za pomocą zakraplacza z podziałką lub za pomocą pompki. Należy dokładnie umyć ręce po zastosowaniu leku. Nie należy stosować więcej niż 2 ml leku na dobę. Nie należy stosować leku na inne części ciała. Nie powinno się myć włosów i głowy przed upływem 4 godzin po zastosowaniu leku. Należy zaprzestać leczenia po roku, jeśli nie ma widocznych rezultatów kuracji.

Substancja czynna: Minoxidilum
Podmiot odpowiedzialny: dr Włodzimierz Zgoda, Chemical Research, Consulting & Production

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990259915
Parametry techniczne:
Opakowanie:
60 ml
Lek na receptę:
nie
Postać:
płyn do stos.na skórę
Dawka:
0,02 g/mlpixel