• Magvit B6, 50 tabletek dojelitowych
  • Magvit B6, 50 tabletek dojelitowych
  • Magvit B6, 50 tabletek dojelitowych
  • Magvit B6, 50 tabletek dojelitowych
  • Magvit B6, 50 tabletek dojelitowych

Magvit B6, 50 tabletek dojelitowych

  • Magvit B6 zawiera organiczny magnez i witaminę B6, to lek w postaci tabletki dojelitowej o wysokim poziomie wchłaniania i przyswajalności.
10,59 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Magvit B6, 50 tabletek dojelitowych

 

Magvit B6 to lek, zawierający w składzie magnez organiczny i witaminę B6. Produkt leczniczy ma postać tabletki dojelitowej, która rozpuszcza się dopiero w jelicie cienkim, czyli w miejscu, gdzie wchłanianie magnezu jest największe(1). Magvit B6 zawiera magnez w postaci soli organicznej (mleczan magnezu) o wysokiej przyswajalności. Dodatek witaminy B6 zwiększa skuteczność działania magnezu przez usprawnienie wchłaniania i ułatwienie transportu do komórek organizmu(2).

Tabletka Magvit B6 powleczona jest specjalną otoczką Eudragit, która chroni jej, uniemożliwiając jej rozpuszczeniem w żołądku. Odpowiedni opływowy kształt i otoczka Eudragit zmniejsza adhezję tabletki do błony śluzowej przełyku, co znacznie ułatwia jej przełykanie. Tabletki dojelitowe Magvit B6 z magnezem i witaminą B6 mają znaczenie także dla osób cierpiących na chorobę wrzodową żołądka, gdyż nie narażają ich na dolegliwości żołądkowe podczas przyjmowania preparatu (1).

Magnez reguluje przepływ jonów w komórce – zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową. Współdziała z jonami wapnia w tworzeniu struktury kości. Objawami niedoboru magnezu są nadpobudliwość, trudności z koncentracją uwagi i zasypianiem, zwiększona podatność na stresy oraz zaburzenia pracy mięśni. Niedobór magnezu zwiększa ryzyko nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, zawału serca oraz zaburzeń rytmu pracy serca.

Witamina B6 ułatwia wchłanianie i transport magnezu z przewodu pokarmowego do krwi, a następnie przez błony biologiczne do wnętrza komórek oraz zmniejsza ilość magnezu wydalanego z moczem, co pozwala na zabezpieczenie prawidłowej wewnątrzkomórkowej puli magnezu. Ponadto, ilość witaminy B6 zawarta w jednej tabletce leku Magvit B6 jest wystarczająca do zabezpieczenia organizmu przed niedoborem. Awitaminoza B6 u człowieka może przejawiać się stanem zapalnym skóry i błon śluzowych, zaburzeniami psychicznymi, drgawkami, zapaleniem wielonerwowym oraz niedokrwistością wynikającą z niedoboru hemoglobiny.

Wskazaniem do podawania Magvit B6 jest profilaktyka i leczenie następstw niedoborów magnezu i (lub) witaminy B6.

Profilaktycznie lek Magvit B6 stosuje się:

- w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego,

- podczas nasilonej pracy umysłowej i fizycznej,

- w sytuacjach wywołujących stres i nadpobudliwość nerwową,

- w zaburzeniach snu i w depresji,

- w bólach mięśni,

- w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.

Magvit B6 stosuje się jako uzupełnienie leczenia:

- chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca,

- w terapii drżenia mięśni i drętwienia kończyn,

- w stanach depresji,

- podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy,

- w hipomagnezemii wywołanej długotrwałym stosowaniem leków moczopędnych i przeczyszczających.

 

Skład: Substancjami czynnymi leku są jony magnezu (w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego) oraz pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6). Jedna tabletka zawiera 48 mg magnezu mleczanu dwuwodnego oraz 5 mg pirydoksyny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:

- składniki rdzenia tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, sacharoza, alkohol poliwinylowy, krzemionka koloidalna uwodniona, talk, magnezu stearynian.

- składniki otoczki: kopolimer kwasu metakrylowego (Eudragit L 100-55), talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, powidon K 25, emulsja silikonowa SE2, sodu wodorotlenek.

Postać farmaceutyczna: tabletki dojelitowe.


Dawkowanie: Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Profilaktycznie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat (młodzież): 1 raz na dobę 2 tabletki lub 1 do 2 tabletek 2 razy na dobę.

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat: zgodnie z zaleceniem lekarza.

Leczniczo

Wyłącznie z przepisu lekarza.

Lek należy popić wodą.

 

Środki ostrożności:

Kiedy nie stosować leku Magvit B6:

- jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,

- jeśli pacjent ma ciężką niewydolność nerek,

- jeśli pacjent ma hipermagnezemię, hiperwitaminozę B6,

- jeśli pacjent ma blok przedsionkowo-komorowy,

- jeśli pacjent ma myasthenia gravis,

- jeśli pacjent ma parkinsonizm leczony L-dopą bez stosowania inhibitora obwodowej dekarboksylazy lewodopy,

- jeśli pacjent ma znaczne niedociśnienie tętnicze,

- jeśli pacjent ma zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, biegunkę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Przed rozpoczęciem stosowania leku Magvit B6 należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Podczas stosowania doustnych preparatów tetracyklin należy zachować trzygodzinną przerwę pomiędzy podaniem antybiotyku a leku Magvit B6 z powodu zmniejszenia wchłaniania tetracyklin z przewodu pokarmowego. Pacjenci z zaburzeniami czynności serca i nerek przed zastosowaniem leku powinni skonsultować się z lekarzem.

Magvit B6 a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Magnez zmniejsza wchłanianie teofiliny, tetracyklin, preparatów żelaza, związków fluoru i doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy warfaryny.

Fosforany, duże dawki wapnia, nadmiar lipidów (tłuszczów), fityniany (zawarte np. w gruboziarnistych produktach zbożowych), zmniejszają wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Leki moczopędne, cisplatyna, cykloseryna, mineralokortykosteroidy, nasilają wydalanie magnezu z moczem. Aminoglikozydy, środki zwiotczające oraz kolistyna stosowane jednocześnie z preparatami magnezowymi mogą spowodować porażenie mięśniowe. Na skutek alkalizacji moczu następuje zmniejszenie nerkowego wydalania chinidyny co wiąże się z ryzykiem jej przedawkowania. Witamina B6 może zmniejszać stężenie fenytoiny w surowicy krwi. Stosowanie cykloseryny, hydralazyny, izoniazydu, penicylaminy i doustnych środków antykoncepcyjnych prowadzi do zwiększenia zapotrzebowania na witaminę B6.

Lek Magvit B6 z jedzeniem i piciem

Nie należy stosować leku na czczo, gdyż może spowodować biegunkę.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Magvit B6 może być stosowany w okresie ciąży i laktacji wyłącznie w porozumieniu z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Nie stwierdzono ujemnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Lek Magvit B6 zawiera:

- sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

- mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na tabletkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

 

Działanie niepożądane: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Przy przestrzeganiu zalecanych dawek objawy niepożądane nie występują.

U niektórych osób w czasie stosowania leku Magvit B6 mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

 

Przechowywanie:

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Chronić od światła.

  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

  • Nie należy stosować tego leku Magvit B6 po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

 

Podmiot odpowiedzialny:

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.

Aleje Jerozolimskie 181B

02-222 Warszawa

tel. (22) 70 28 200

email: angelini@angelini.pl

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990462322
Parametry techniczne:
Opakowanie:
50 tabl. (blistry)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.dojelit.
Dawka:
0,048g Mg+5mg
Limit sprzedaży:
10Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel