• Rivanolum, 5 tabletek

Rivanolum, 5 tabletek

  • Jest lekiem działającym przeciwbakteryjnie oraz przeciwpierwotniakowo, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo zarówno na powierzchnię skóry, jak również w głębszych jej warstwach. Odkaża skórę i błony śluzowe .
15,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Rivanolum, 5 tabletek

Działanie: Jest lekiem działającym przeciwbakteryjnie oraz przeciwpierwotniakowo, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo zarówno na powierzchnię skóry, jak również w głębszych jej warstwach. Odkaża skórę i błony śluzowe oraz zapobiega wnikaniu w głąb rany czynników zakaźnych. Skutkiem jego działania jest ustępowanie uczucia gorąca, bólu, zaczerwienienia skóry oraz opuchnięcia okolicy rany, jak też zmniejszenie nasilenia stanu zapalnego oraz przyspieszenie procesu gojenia się rany. Lek nie działa drażniąco na skórę i błony śluzowe, a obecność wydzieliny ropnej nie osłabia jego działania.
Wskazania: Stosowany jest do odkażania skóry i błony śluzowej oraz powierzchownych uszkodzeń powłok ciała. Stosuje się go zewnętrznie, po rozpuszczeniu tabletki w przegotowanej wodzie.
Przeciwwskazania: Uczulenie (nadwrażliwość) na etakrydyny mleczan lub którykolwiek z pozostałych składników leku, jeśli pacjent jest dzieckiem poniżej 3 lat.
Działania niepożądane: Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: miejscowe reakcje nadwrażliwości, takie jak m.in. zaczerwienienie, świąd, pieczenie skóry w miejscu zastosowania leku (częstość nie jest znana - nie może być określona na podstawie dostępnych danych). Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Dawkowanie: Lek stosuje się miejscowo na skórę, błony śluzowe lub powierzchowne uszkodzenia powłok ciała. Jedną tabletkę należy rozpuścić w około 100 ml wody. Tak przygotowanym roztworem należy kilka razy dziennie przemywać skórę, np. przy pomocy wacika. Roztwór można również wykorzystywać w postaci okładów, płukań lub przymoczek. Do rozpuszczenia tabletek należy użyć wody przegotowanej.
Interakcja: -
Substancja czynna: Ethacridini lactas
Podmiot odpowiedzialny: ICN Polfa Rzeszów S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990052417
Parametry techniczne:
Opakowanie:
5 tabl. (1 blist.po 5 szt.)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.do sp.roztw.
Dawka:
0,1 gPolecane
Calcenato tabl.powl. * 60Calcenato tabl.powl. * 60
25,99 zł
Altacet Ice aerozol 130 mlAltacet Ice aerozol 130 ml
17,50 zł
Bisacodyl 5mg x 30 draż.Bisacodyl 5mg x 30 draż.
17,50 zł
pixel