• Cerumex preparat do higieny uszu płyn, 15 ml

Cerumex preparat do higieny uszu płyn, 15 ml

  • Cerumex to łagodny środek zawierający bezpieczne i skuteczne substancje, które penetrując do woszczyny powodują jej rozmiękanie i rozpuszczanie.
19,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Cerumex preparat do higieny uszu płyn, 15 ml

Działanie: Cerumex to łagodny środek zawierający bezpieczne i skuteczne substancje, które penetrując do woszczyny powodują jej rozmiękanie i rozpuszczanie. Cerumex ułatwia rozmiękanie twardych czopów woskowinowych. Rozpuszcza i ułatwia usuwanie naturalnej woszczyny w uchu. Woskowina (łac.: cerumen): Wytwarzana przez znajdujące się w przewodzie słuchowym gruczoły, bardzo tłusta substancja o żółtawobrunatnym zabarwieniu powleka cienką warstwą skórę stanowiąc skuteczną ochronę przed nadmiernym rozwojem bakterii lub jej wysuszeniem. W normalnych warunkach jest naturalnie usuwana na zewnątrz przewodu słuchowego. Jakiekolwiek zaburzenia procesu transportu woskowiny na zewnątrz powodują nadmierne jej gromadzenie oraz powstawanie trudnych do usunięcia czopów woszczynowych. Objawem tego mogą być różne dolegliwości, z których najczęstszą jest pogorszenie słuchu (niedosłuch przewodzeniowy).
Wskazania: Preparat do higieny uszu. Łagodny preparat przeznaczony do stosowania w profilaktyce niedosłuchu przewodzeniowego spowodowanego nadmiernym gromadzeniem się woszczyny w przewodzie słuchowym zewnętrznym u dzieci i dorosłych. Cerumex regularnie stosowany pozwala usuwać pozostałości woskowiny z przewodu słuchowego jako profilaktyka zatkanego ucha. Cerumex jest polecany dla dzieci. Nie używać preparatu dłużej niż 4 dni w sposób ciągły. Jeśli nadmiar woszczku pozostaje nadal w uchu, trzeba skonsultować się z lekarzem.
Przeciwwskazania: Nie stosować preparatu przy wyciekach z ucha, podrażnieniu, wysypce w uchu, zawrotach głowy, urazie lub perforacji (dziura) błony bębenkowej, drenażu błony bębenkowej. W przypadku istnienia powyższych stanów, przed użyciem preparatu trzeba zasięgnąć porady lekarza. Nie wolno używać preparatu na woszczek do oczu!
Działania niepożądane: -
Dawkowanie: Sposób użycia: 1. Preparat ogrzać w dłoni do temperatury ciała. 2. Przechylić głowę na bok. 3. Wlać do jednego ucha od 5 do 10 kropli preparatu starając się, by nie wydostały się za zewnątrz. Dla lepszego działania preparatu, należy pozostać z przechyloną głową przez kilka minut, by zapobiec wypłynięciu preparatu na zewnątrz. 4. Zakręcić butelkę po każdym użyciu preparatu. 5. Powtarzać zakrapianie 2 razy dziennie przez okres do 4 dni. Resztki woszczyny można wypłukać wodą pod prysznicem przy okazji mycia głowy wodą o temperaturze około 37°C. Jedno opakowanie przeznaczone jest dla jednego użytkownika. Nie wolno używać preparatu na woszczek do oczu! By uniknąć podrażnień, czubek buteleczki nie powinien być wprowadzany do przewodu słuchowego zewnętrznego. Zakręcać butelkę, gdy preparat nie jest używany. W przypadku zakropienia oczu lub spożycia, skontaktować się natychmiast z lekarzem lub farmaceutą. W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie preparatu proszę zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Interakcja: -
Substancja czynna: -
Podmiot odpowiedzialny: Axfarm sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5901968037037
Parametry techniczne:
Opakowanie:
15 ml
Lek na receptę:
nie
Postać:
płyn
Rodzaj:
Wyrób medyczny leczniczypixel