• Strepsils Intensive, 16 tabletek do ssania

Strepsils Intensive, 16 tabletek do ssania

  • Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Działa w miejscu powstawania ostrego bólu gardła. Działanie rozpoczyna się po 30 min od przyjęcia i utrzymuje się do 3 h.
19,87 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Strepsils Intensive, 16 tabletek do ssania

Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Działa w miejscu powstawania ostrego bólu gardła. Działanie rozpoczyna się po 30 min od przyjęcia i utrzymuje się do 3 h. Dobrze się wchłania, metabolizm zachodzi w wątrobie a wydalanie przez nerki. T0,5 wynosi 3-6 h.
Wskazania: Objawowe leczenie bólu gardła.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy. Objawy nadwrażliwości w postaci skurczów oskrzeli, kataru lub pokrzywki po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy. Dzieci poniżej 13 r.ż.
Działania niepożądane: Zaburzenia smaku, dyspepsja, nudności, wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, biegunki, zatrzymywanie płynów w ustroju, obrzęki, zaostrzenie choroby wrzodowej, perforacja wrzodu trawiennego, wielopostaciowa pokrzywka, obrzęk naczyniooruchowy, wysypka. Bardzo rzadko: żółtaczka, trombocytopenia. Może wywoływać przemijające podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej. Donoszono o przypadkach niedokrwistości aplastycznej i agranulocytozy, ale nie potwierdzono związku ze stosowaniem preparatu.
Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci od 13 r.ż. 1 tabl. co 3-6 h, maksymalnie 5 tabl. na dobę. Tabletki ssać powoli. Uwagi: 1 tabl. zawiera 2 g sacharozy i glukozy co odpowiada około 0,2 jednostki chlebowej.
Interakcja: Nie stosować łącznie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi NLPZ. Może osłabiać działanie moczopędne furosemidu oraz leków przeciwzakrzepowych i hipotensyjnych.
Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 8,75mg flurbiprofenu.
Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser Healthcare (Poland) Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Flegamina 8mg x 40 tabl.Flegamina 8mg x 40 tabl.
17,99 zł
Tymsal aerozol, 30 gTymsal aerozol, 30 g
19,95 zł
Prospan syrop, 100 mlProspan syrop, 100 ml
19,99 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990830411
Parametry techniczne:
Limit sprzedaży:
10
Opakowanie:
16 tabl. (2 blist.po 8 szt.)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.do ssania
Dawka:
8,75 mgpixel