• Calgel żel na dziąsła 10g

Calgel żel na dziąsła 10g

  • Działanie: Calgel jest lekiem złożonym o działaniu miejscowym. Lidokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym. Chlorek cetylopirydyniowy ma niewielkie właściwości odkażające. Lek Calgel działa szybko, zmniejszając ból wywoł
33,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Calgel jest lekiem złożonym o działaniu miejscowym. Lidokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym. Chlorek cetylopirydyniowy ma niewielkie właściwości odkażające. Lek Calgel działa szybko, zmniejszając ból wywołany ząbkowaniem i łagodząc podrażnienie dziąseł niemowlęcia.
Wskazania: Lek Calgel działa szybko, zmniejszając ból wywołany ząbkowaniem i łagodząc podrażnienie dziąseł niemowlęcia.
Przeciwwskazania: Uczulenie (nadwrażliwość) na chlorowodorek lidokainy, chlorek cetylopirydyniowy, rumianek lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek Calgel może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Odnotowano pojedyncze przypadki nadwrażliwości objawiające się: miejscowym obrzękiem, utrudnionym oddychaniem, wysypką. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zaprzestać stosowania leku i powiedzieć o objawach niepożądanych lekarzowi lub farmaceucie.
Dawkowanie: Lek Calgel należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek przeznaczony jest do miejscowego stosowania na podrażnione dziąsła. Nie wolno stosować większej dawki niż zalecana. Leku Calgel nie stosować u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia. Niemowlęta od 3 miesiąca życia: Niewielką ilość żelu (7,5 mm) wycisnąć na czubek czystego palca i delikatnie wcierać w dziąsła w miejscu wyrzynania się zębów. Jeśli to konieczne, zabieg powtarzać co 20 minut, do 6 razy na dobę.
Interakcja: Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Nie są znane żadne interakcje leku Calgel z innymi lekami.
Substancja czynna: 1 g żelu zawiera 3,3 mg lidokainy chlorowodorku, 1 mg cetylopirydyniowego chlorku.
Podmiot odpowiedzialny: McNeil Products Limited, C/O Johnson Johnson Limited

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990876167
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 g (tuba)
Lek na receptę:
nie
Postać:
żel do stos.na dziąsła
Dawka:
(3,3mg+1mg)/gpixel