• Calperos 500 , 200 kapsułek

Calperos 500 , 200 kapsułek

  • CALPEROS 500 i CALPEROS 1000 zawierają węglan wapnia, który jest dla organizmu źródłem wapnia zjonizowanego. Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej na przestrzeni całego życia człowieka.
55,10 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Calperos 500 , 200 kapsułek

 

Działanie: CALPEROS 500 i CALPEROS 1000 zawierają węglan wapnia, który jest dla organizmu źródłem wapnia zjonizowanego. Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej na przestrzeni całego życia człowieka. Warunkuje prawidłowe przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni poprzecznie prążkowanych. Utrzymuje równowagę elektrolitową organizmu, wpływa również na sprawność pracy mięśnia sercowego. Uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi. Wpływa na aktywność szeregu enzymów, pełni też rolę przekaźnika, dzięki któremu bodźce chemiczne, fizyczne lub hormonalne ulegają przekształceniu w określony efekt biologiczny. Dzięki właściwości zmniejszania przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych wapń działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwalergicznie. Węglan wapnia zawarty w preparatach CALPEROS pomaga pokryć dzienne zapotrzebowanie na wapń, zmniejsza utratę wapnia z układu kostnego u kobiet w okresie około- i postmenopauzalnym oraz u wszystkich osób w podeszłym wieku. Zapobiega wystąpieniu zmian kostnych w przebiegu przewlekłej niewydolności nerek. Wpływa łagodząco na odczyny alergiczne na powierzchni skóry i błon śluzowych.
Wskazania: Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń: okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży oraz w przebiegu ciąży i podczas laktacji; nieprawidłowe żywienie produktami ubogimi w wapń; zaburzenia wchłaniania zwrotnego wapnia z kanalików nerkowych; zmniejszone stężenie wapnia we krwi z podwyższonym stężeniem fosforu u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek, poddawanych dializom i zapobieganie wzmożonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej; profilaktycznie w zapobieganiu i uzupełniająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy; stany po długotrwałym unieruchomieniu i okres rekonwalescencji po złamaniach kości; wspomagająco w leczeniu przeziębień i chorób alergicznych.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu; zwiększone stężenie wapnia we krwi i nadmierne wydalanie wapnia w moczu, np. w nadczynności tarczycy, przytarczyc, przedawkowaniu witaminy D3, nowotworach odwapniających, takich jak szpiczaki i nowotwory dających przerzuty do kości, w ciężkiej niewydolności nerek nie leczonej dializami; kamica nerkowa; leczenie glikozydami nasercowymi; ciężka hiperkalciuria (mocz z nadmierną ilością wydalanego wapnia).
Działania niepożądane: Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: niezbyt często: nadmierne stężenie wapnia we krwi, nadmierne wydalanie wapnia w moczu. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: rzadko: zaparcia, wzdęcia z oddawaniem gazów, nudności, bóle brzucha, biegunka. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Rzadko: świąd, wysypka, pokrzywka.
Dawkowanie: Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie: Dorośli: 1 do 2 kapsułek twardych (od 200mg do 400mg wapnia zjonizowanego) 2 do 3 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 1200mg jonów wapnia na dobę, czyli nie więcej niż 6 kapsułek twardych leku. Dzieci powyżej 7 roku życia i młodzież (ze względu na formę preparatu): 1 kapsułka (200mg wapnia zjonizowanego) do 3 razy na dobę. Zaleca się zażywanie leku podczas posiłku.
Interakcja: -
Substancja czynna: Calcii carbonas
Podmiot odpowiedzialny: PLIVA Kraków Zakłady Farmaceutyczne Spółka Akcyjna

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Tone, 60 tabletekTone, 60 tabletek
55,95 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990694914
Parametry techniczne:
Opakowanie:
200 kaps. (puszka)
Lek na receptę:
nie
Postać:
kaps.twarde
Dawka:
0,2 g Ca2+pixel