Dip Rilif żel (0,05g+0,03g)/g 100 g (tuba)
Dip Rilif żel (0,05g+0,03g)/g 100 g (tuba)
- Działanie: Preparat zawiera ibuprofen oraz mentol. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest lekiem silnie działającym przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo
Wskazania: Miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago (postrzał), bóle mięśniowe, bóle w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach. Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwości na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ; u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. Nie stosować żelu na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych, do oczu i na skórę w okolicach oczu, na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie. W przypadku kontaktu z preparatem ww. miejsc należy natychmiast przepłukać je dużą ilością czystej wody. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat. Nie zaleca się stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią. Stosowanie preparatu łącznie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi NLPZ może nasilić częstość występowania działań niepożądanych.
Działania niepożądane: Działania niepożądane występują rzadko. Najczęściej są to reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka. Mogą tez pojawić się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - bóle brzucha i niestrawność. U osób predysponowanych, u których występują lub występowały w przeszłości napady astmatyczne lub choroby alergiczne, mogą pojawić się napady duszności.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Powtarzać nie częściej niż 3x/dobę, zachowując co najmniej 4 h przerwy w stosowaniu.
Interakcja: -
Substancja czynna: 1g żelu zawiera ibuprofen 50 mg, mentol 30 mg.
Podmiot odpowiedzialny: Mentholatum Company Ltd. Informacja: Axellus Sp. z o.o., ul. Puławska 17, 02-515 Warszawa
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Symbol
5909990432646
EAN
5909990432646
Postać
żel
opakowanie
Dawka
(50mg+30mg)/g
(0,05g+0,03g)/g
Opakowanie
100 g (tub.)
100 g (tuba)
Lek na receptę
nie
Limit sprzedaży
10
Zapytaj o produkt
Napisz swoją opinię