• Folik 0,4mg, 60 tabletek

Folik 0,4mg, 60 tabletek

  • Kwas foliowy należy do witamin z grupy B. W organizmie jest metabolizowany do aktywnej postaci tetrahydrofolianu, która bierze udział w wielu reakcjach biochemicznych, w syntezie związków purynowych, pirymidynowych.
10,89 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Kwas foliowy należy do witamin z grupy B. W organizmie jest metabolizowany do aktywnej postaci tetrahydrofolianu, która bierze udział w wielu reakcjach biochemicznych, w syntezie związków purynowych, pirymidynowych, w syntezie DNA i w metabolizmie aminokwasów. Kwas foliowy odgrywa istotną rolę w tkankach, w których zachodzą liczne podziały komórkowe (układ krwiotwórczy, nabłonek przewodu pokarmowego, tkanki płodu). Podawanie kwasu foliowego matkom może zmniejszać u potomstwa częstość występowania wad wrodzonych cewy nerwowej, takich jak rozszczep kręgosłupa oraz inne defekty ośrodkowego układu nerwowego powstające w wyniku zaburzenia procesu tworzenia się cewy nerwowej.
Wskazania: W zapobieganiu niedoborom kwasu foliowego u kobiet przed poczęciem i we wczesnym okresie ciąży w celu zmniejszenia ryzyka powstawania wad wrodzonych cewy nerwo­wej u ich potomstwa.
Przeciwwskazania: Zalecane środki ostrożności i ostrzeżenia specjalne: Kobiety, które uprzednio urodziły dzieci dotknięte wadą cewy nerwowej są obciążone zwiększonym ryzykiem urodzenia kolejnego dziecka z taką wadą. Przed kolejną ciążą powinny mieć zapewnioną poradę genetyczną.
Działania niepożądane: Lek dobrze tolerowany. Bardzo rzadko może powodować reakcje alergiczne (wysypki skórne, zaczerwienienie skóry, skurcz oskrzeli, gorączkę).
Dawkowanie: Kobiety mogące zajść w ciążę powinny przyjmować 1 tabletkę leku Folik raz na dobę co najmniej przez jeden miesiąc przed poczęciem i w pierwszym trymestrze ciąży.
Interakcja: Kwas foliowy podawany w dawkach leczniczych może ograniczać skuteczność niektórych leków przeciwpadaczkowych np. fenytoiny.
Substancja czynna: 1 tabl. zawiera 400 mg kwasu foliowego
Podmiot odpowiedzialny: -

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Depulol żel 20gDepulol żel 20g
11,55 zł
Alantan -Plus maść, 30 gAlantan -Plus maść, 30 g
10,50 zł
Ibufen Baby 60 mg x 5 czopków,Ibufen Baby 60 mg x 5 czopków,
10,95 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990216031
Parametry techniczne:
Opakowanie:
60 tabl. (2 blist.po 30 szt.)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.
Dawka:
0,4 mgPolecane
Folik 0,4mg , 90 tabletekFolik 0,4mg , 90 tabletek
14,49 zł
Folik 0,4mg, 30 tabletekFolik 0,4mg, 30 tabletek
7,25 zł
pixel