• Paracetamol 80 mg, 10 czopków

Paracetamol 80 mg, 10 czopków

  • Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin.
3,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin.
Wskazania: Wskazanie do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.
Działania niepożądane: Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one występują. W dawkach leczniczych paracetamol jest stosunkowo mało toksyczny. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: -bardzo rzadko: agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość. Zaburzenia układu oddechowego: - rzadko: obrzęk krtani. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: - bardzo rzadko: kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz. Zaburzenia układu immunologicznego: - rzadko: obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczna (m.in. spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka). - bardzo rzadko: uczulenie. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: - bardzo rzadko: zapalenie wątroby.
Dawkowanie: Czopki Paracetamol HASCO stosuje się doodbytniczo. U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni. U dzieci dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej. Dawki jednorazowe. 3 miesiące - 1 rok - 80 mg. 2 - 3 lata - 125 mg. 4-6 lat - 125 mg do 250 mg. 7-8 lat - 250 mg. 9-10 mg - 250 mg do 500 mg. 11-12 lat - 500 mg. W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie więcej niż 4 razy na dobę. U dzieci nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. U dzieci w wieku poniżej 2 lat lek należy stosować tylko z przepisu lekarza.
Interakcja: -
Substancja czynna: Paracetamolum
Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Pedicetamol krople 30mlPedicetamol krople 30ml
13,79 zł
Linomag maść 30gLinomag maść 30g
9,49 zł
Mediderm krem 1 kgMediderm krem 1 kg
36,99 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990834211
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 czop.
Lek na receptę:
nie
Postać:
czop.doodbyt.
Dawka:
0,08 g



Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel