• FluControl Hot proszek, 8 saszetek

FluControl Hot proszek, 8 saszetek

  • FluControl Hot to produkt leczniczy zawierający paracetamol w dużej dawce. Lek przeciw objawom grypy i przeziębienia. FluControl Hot łagodzi ból i gorączkę, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.
9,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

FluControl Hot to produkt leczniczy zawierający paracetamol w dużej dawce. Lek przeciw objawom grypy i przeziębienia. FluControl Hot łagodzi ból i gorączkę, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

Smak pomarańczowy.

Skład

Substancjami czynnymi są paracetamol (Paracetamolum), fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum), chlorfeniraminy maleinian (Chlorpheniramini maleas).

1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny, 4 mg maleinianu chlorfeniraminy.

Substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, kwas cytrynowy bezwodny, sacharyna sodowa, sacharoza, sodu cyklaminian, aromat pomarańczowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: doustnie, 1 saszetka nie częściej niż co 6-8 godzin (3-4 razy na dobę).

  • Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.
  • Jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni leczenia, ból lub inne objawy dłużej niż 5 dni, albo objawy ulegają nasileniu należy zwrócić się do lekarza o poradę.
  • W razie ustąpienia bólu lub gorączki należy zakończyć stosowanie leku FluControl Hot.

Działanie

FluControl HOT to połączenie paracetamolu - substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfeniraminy - substancji zmniejszającej ilość wydzieliny oraz fenylefryny, której działanie polega na zmniejszaniu obrzęku błony śluzowej nosa.

Wskazania

Lek FluControl Hot przeznaczony jest do leczenia objawowego przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku FluControl Hot:

  • w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu (paracetamol, fenylefryny chlorowodorek, chlorfeniraminy maleinian) lub którykolwiek ze składników leku
  • niewydolność wątroby, wirusowe zapalenie wątroby
  • nadciśnienie tętnicze,
  • nadczynność tarczycy,
  • ciężka choroba serca lub tętnic,
  • tachykardia,
  • stosowanie inhibitorów MAO,
  • jaskra,
  • ciężka niewydolność nerek.

Działania niepożądane

Często (występują u 1 do 10 osób na 100 pacjentów):

  • senność, nudności i osłabienie mięśniowe (które mogą ustąpić po 2-3 dniach leczenia);
  • problemy z ruchami w obrębie twarzy, sztywność, drżenia, zawroty głowy, zmiany odczuwania wrażeń i odgłosów,
  • suchość w jamie ustnej, utrata apetytu, zmiany smaku i zapachu,
  • dolegliwości żołądkowo-jelitowe takie jak: nudności, wymioty, biegunka, zaparcie, ból w nadbrzuszu (mogą one ulec zmniejszeniu przy stosowaniu leku łącznie z pokarmem);
  • zatrzymanie moczu, suchość i wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, nasilone pocenie się, nieostre i podwójne widzenie.

Niezbyt często (występują u 1 do 10 na 1000) lub rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):

  • pobudzenie nerwowe (objawiające się niepokojem, bezsennością, nerwowością, a także drgawkami);
  • ucisk w klatce piersiowej, sapanie, szybkie lub nieregularne bicie serca (na ogół przy przedawkowaniu),
  • zaburzenia czynności wątroby (które mogą objawiać się m.in. bólami w nadbrzuszu lub brzucha i ciemnym moczem),
  • reakcje alergiczne, ciężkie reakcje alergiczne (kaszel, trudności z połykaniem, szybkie bicie serca, swędzenie, opuchnięcie powiek lub okolic oczu, twarzy, języka, duszność, uczulenie na światło słoneczne), krzyżowa alergia na leki podobne do chlorfenamin;
  • zmiany w morfologii krwi (takie jak agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość aplastyczna lub małopłytkowość) z objawami, takimi jak: nietypowe krwawienie, bóle gardła lub zmęczenie,
  • obniżenie lub podwyższenie ciśnienia tętniczego, obrzęki (opuchlizna),
  • ostre zapalenie błędnika (część ucha), impotencja, krwawienia międzymiesiączkowe.

Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):

  • zaburzenia czynności nerek, mętny mocz,
  • alergiczne zapalenie skóry (wykwity skórne), żółtaczka (żółte zabarwienie skóry),
  • hipoglikemia (zmniejszenie stężenia cukru we krwi),
  • zawał mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca (komorowe), obrzęk płuc, krwawienie domózgowe.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • lękliwość, osłabienie, nadciśnienie (podwyższone ciśnienie tętnicze), bóle głowy,
  • ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, ciężka bradykardia (bardzo powolne bicie serca), skurcz naczyń krwionośnych, zwiększenie wysiłku mięśnia serca (co wpływa szczególnie na pacjentów w podeszłym wieku lub pacjentów z zaburzeniami krążenia mózgowego lub wieńcowego). Możliwe jest wywołanie lub zaostrzenie choroby serca, trudności z oddychaniem, bladość, stroszenie włosów, hiperglikemia (zwiększone stężenie cukru we krwi), zmniejszenie stężenia potasu we krwi, kwasica metaboliczna (nagromadzenie we krwi nadmiernych ilości substancji o charakterze kwaśnym),
  • zimne kończyny (stopy lub ręce), zaczerwienienie, hipotensja (niskie ciśnienie krwi), niewydolność wątroby, hipoglikemia, kwasica metaboliczna, niewydolność nerek,
  • duszność, reakcja nadwrażliwości, encefalopatia wątrobowa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • 1 saszetka zawiera 3,994 g sacharozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
  • Zachować ostrożność podczas stosowania jeśli pacjent ma astmę i uczulenie na kwas acetylosalicylowy, pacjent jest uczulony na leki przeciwhistaminowe, pacjent jest wrażliwy na działanie leków uspokajających, pacjent ma choroby nerek, serca, płuc.
  • Nie stosować u pacjentów w podeszłym wieku bez porozumienia z lekarzem ze względu na zawartość fenylefryny i chlorfeniraminy i wystąpienia szczególnie takich objawów jak bradykardia, zmniejszenie pojemności minutowej serca. U osób starszych istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia takich objawów jak: zawroty głowy, uspokojenie, splątanie, hipotencja, zatrzymanie moczu.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 30oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas stosowania FluControl Hot nie należy spożywać alkoholu. Stosowanie paracetamolu u pacjentów pijących regularnie alkohol może doprowadzić do uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W czasie ciąży nie wolno stosować leku FluControl Hot, chyba że lekarz podejmie taką decyzję.

Paracetamol i chlorfeniramina przenikają do mleka matki, dlatego kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeżeli wystąpi senność i uspokojenie, nie należy prowadzić pojazdu ani obsługiwać maszyn.

Opinie użytkowników
Paracetamol 500mg x 50 tabl.Paracetamol 500mg x 50 tabl.
9,49 zł
Syrop Prawoślazowy 125gSyrop Prawoślazowy 125g
5,00 zł
Olbas Oil 10mlOlbas Oil 10ml
10,99 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990762538
Parametry techniczne:
Opakowanie:
8 sasz.a 5,5g
Lek na receptę:
nie
Postać:
prosz.do sp.rozt.doust.
Dawka:
1g+0,01g+4mg
Limit sprzedaży:
10



Polecane
Valerin Sen, 20 tabletekValerin Sen, 20 tabletek
21,59 zł
Lokomotiv, 8 drażetekLokomotiv, 8 drażetek
12,99 zł

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem aptekacurate.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę CURATE SPÓŁKA Z O.O. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę CURATE SPÓŁKA Z O.O. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „NIE WYRAŻAM ZGODY” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka dotycząca cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel