• ACC mini 100mg, 20 tabletki musujące

ACC mini 100mg, 20 tabletki musujące

Producent: SANDOZ GMBH
  • Tabletki musujące ACC mini zawierają substancję czynną acetylocysteinę - lek, który przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej, pobudza jej wydzielanie i ułatwia odkrztuszanie.
15,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Tabletki musujące ACC mini zawierają substancję czynną acetylocysteinę - lek, który przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej, pobudza jej wydzielanie i ułatwia odkrztuszanie.
Wskazania: ACC mini stosuje się jako rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.
Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku ACC mini u następujących osób: Uczulonych na acetylocysteinę lub na dowolny składnik leku. Objawami uczulenia mogą być: świąd, pokrzywka, wysypka, skurcz oskrzeli (duszność), przyspieszone bicie serca i obniżone ciśnienie tętnicze krwi. Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku ACC mini i skontaktować się z lekarzem. Z czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Z ostrym stanem astmatycznym (zaostrzeniem astmy oskrzelowej lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc). Ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszania wydzieliny. U kobiet w ciąży lub karmiących piersią. U dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, ACC mini może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Niezbyt często (u mniej niż 1 na 100, ale u więcej niż 1 na 1000 osób) może wystąpić zgaga, nudności, wymioty, biegunka, reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywką, wysypką, skurczem oskrzeli (głównie u pacjentów z astmą oskrzelową), przyspieszonym biciem serca i obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi. Opisywano rzadkie przypadki krwawienia, częściowo związanego z reakcja alergiczną. Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10000 osób) może wystąpić niedokrwistość, krwotok i krwiak osierdzia. W przypadku wystapienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Dawkowanie: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat. 2 tabletki musujące ACC mini dwa lub trzy razy na dobę (co odpowiada 400mg do 600mg acetylocysteiny na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych). Dzieci w wieku od 6 do 14 lat. 1 tabletka musująca ACC mini trzy razy na dobę lub 2 tabletki ACC mini dwa razy na dobę (co odpowiada 300mg do 400mg acetylocysteiny na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych). Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku ACC mini dłużej niż 4 do 5 dni. Leku ACC mini nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Sposób podawania: Lek należy przyjmować po posiłku. Tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody i wypić natychmiast po rozpuszczeniu. Nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odksztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Po rozpuszczeniu tabletki należy unikać dłuższego kontaktu przygotowanego płynu z metalami i gumą.
Interakcja: -
Substancja czynna: Acetylcysteinum
Podmiot odpowiedzialny: -

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Hascosept płyn, 100 gHascosept płyn, 100 g
16,50 zł
Mucosolvan 30mg, 20 tabletekMucosolvan 30mg, 20 tabletek
15,49 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990331215
Parametry techniczne:
Opakowanie:
20 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.mus.
Dawka:
0,1 g
Limit sprzedaży:
10pixel