• Apap Przeziębienie Hot x 8sasz.

Apap Przeziębienie Hot x 8sasz.

  • Działanie: APAP Przeziębienie HOT, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, zawierający paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i ud
17,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: APAP Przeziębienie HOT, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, zawierający paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrożniające nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.
Wskazania: Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Przeciwwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie na którąkolwiek substancję czynną, aminy sympatykomimetyczne, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa; zaburzenia rytmu serca; wysokie ciśnienie tętnicze; wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; wirusowe zapalenie wątroby; choroba alkoholowa; fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu); nadczynność tarczycy; jaskra z wąskim kątem przesączania; w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji) i w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania; w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi; w czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV); u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, APAP Przeziębienie HOT może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należą do nich: zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka); zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem małej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, obrzękami); zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej; zaburzenia układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry i błon śluzowych; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej; zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych; zaburzenia układu nerwowego: niepokój, bezsenność; zaburzenia psychiczne: omamy, lęk, nerwowość; zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszona liczba pewnego rodzaju krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak pewnego rodzaju krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi). W przypadku krótkotrwałego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie: Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godz. (maksymalnie 6 saszetek na dobę). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku APAP Przeziębienie HOT: W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy przerwać podawanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym. Należy zabrać ze sobą ulotkę wraz z opakowaniem leku. Postępowanie po przedawkowaniu: jeśli pacjent jest przytomny a od przedawkowania nie upłynęła więcej niż godzina należy sprowokować wymioty; warto podać doustnie 60-100 g węgla aktywowanego, najlepiej rozmieszanego z wodą. Antidotum (odtrutka): do 24 godzin po przedawkowaniu N-acetylocysteina, metionina. Przedawkowany paracetamol może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby szczególnie u osób, które wcześniej się głodziły lub u osób nadużywających alkoholu. Mogą wystąpić objawy, takie jak nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić samoistnie, co jednak nie wyklucza rozwijającego się uszkodzenia wątroby. Mogą również wystąpić objawy takie jak drżenie, niepokój, bezsenność, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, znaczne przyspieszenie częstości skurczów serca, bladość powłok skóry i błon śluzowych, zatrzymanie moczu. W późniejszym okresie mogą pojawić się ból brzucha, żółtaczka. Pominięcie zastosowania leku APAP Przeziębienie HOT: Lek służy do krótkotrwałego łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych. W razie pominięcia dawki leku i utrzymywania się dolegliwości należy przyjąć następną dawkę leku. Nie stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przerwanie stosowania leku APAP Przeziębienie HOT: W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Interakcja: Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi: paracetamol (substancja czynna znajdująca się w wielu preparatach stosowanych w przeziębieniu i grypie); fenylefrynę lub pseudoefedrynę (stosowane w objawowym leczeniu nieżytu nosa, czyli kataru); inne sympatykomimetyki lub inhibitory MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji); zydowudynę (lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV); trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi; innymi lekami przeciw grypie, przeziębieniu i lekami zmniejszającymi przekrwienie błony śluzowej. Należy zasięgnąć opinii lekarza przed równoczesnym zastosowaniem z: lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna, kumaryna); lekami przeciwpadaczkowymi; barbituranami (leki działające nasennie i uspokajająco); lekami indukującymi enzymy mikrosomowe; lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze (guanetydyna, mekamylamina, metyldopa, rezerpina); indometacyną (lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, stosowany m.in. w reumatoidalnym zapaleniu stawów); antagonistami receptorów beta-adrenergicznych (leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym i chorobach układu krążenia); metoklopramidem; cholinolitykami. Zawarty w leku kwas askorbowy zwiększa wchłanianie: glinu (znajdującego się w lekach zobojętniających sok żołądkowy); żelaza. Nie należy pić alkoholu w czasie przyjmowania leku, ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
Substancja czynna: Paracetamolum, Acidum ascorbicum, Phenylephrini hydrochloridum
Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Nasic Kids aerozol do nosa 10mlNasic Kids aerozol do nosa 10ml
15,48 zł
Lipomal syrop, 125 gLipomal syrop, 125 g
19,50 zł
AROMACTIV+ Żel 50 gAROMACTIV+ Żel 50 g
14,95 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991115425
Parametry techniczne:
Opakowanie:
8 sasz.
Lek na receptę:
nie
Postać:
pr.do p.roztw.
Dawka:
(0,65g+0,05g+0,01g)/sasz.
Limit sprzedaży:
10pixel