• Acard 150 mg x 60 tabletek

Acard 150 mg x 60 tabletek

  • Działanie: Lek ACARD zawiera kwas acetylosalicylowy, który hamuje zlepianie płytek krwi. Lek przeznaczony jest do długotrwałego, profilaktycznego stosowania w chorobach, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwi
18,91 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Lek ACARD zawiera kwas acetylosalicylowy, który hamuje zlepianie płytek krwi. Lek przeznaczony jest do długotrwałego, profilaktycznego stosowania w chorobach, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.
Wskazania: Lek stosuje się: w zapobieganiu zawałowi serca u osób o dużego ryzyka, w świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca, w niestabilnej chorobie wieńcowej, w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca, po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach, np. wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, plastyce naczyń wieńcowych, w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu oraz po ich przebyciu, u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych.
Przeciwwskazania: Uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek składnik leku, jeśli pacjent ma zwiększoną skłonność do krwawień oraz zaburzenia krzepnięcia krwi, jeśli pacjent ma chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, jeśli pacjent ma poważne problemy z nerkami lub wątrobą, lub sercem, jeśli u pacjenta wystąpiły w przeszłości napady astmy po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych (objawy: duszności, świszczący oddech), jeśli pacjentka jest w III trymestrze ciąży , jeśli pacjent stosuje metotreksat w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, u dzieci do 12 lat z infekcjami wirusowymi, z uwagi na możliwość uszkodzenia wątroby i mózgu.
Działania niepożądane: Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpią pierwsze objawy nadwrażliwości (np.. Obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, powodując trudności w oddychaniu lub przełykaniu) lub pojawią się krwawienia, np. z przewodu pokarmowego (objawy: czarne stolce), lub krwotoki. Lekarz oceni wówczas stopień nasilenia objawów i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego występowały. Często (u 1 do 10 na 100 osób): objawy niestrawności: zgaga, nudności, wymioty i bóle brzucha, Rzadko (u 1 do 10 na 10 000 osób): stany zapalne żołądka i jelit, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, przemijające zaburzenia czynności wątroby. Rzadko lub bardzo rzadko: poważne krwawienia takie jak: krwotok z przewodu pokarmowego (objawy: czarne stolce), krwotok mózgowy (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym i/lub podczas równoczesnego podawania leku hamujących krwawienie). Krwotok może prowadzić do ostrej lub przewlekłej niedokrwistości w wyniku utraty krwi i/lub niedokrwistości z niedoboru żelaza (objawy: osłabienie, bladość). Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): ciężkie reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny (objawy: obrzęk twarzy, powiek, języka i krtani, znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego oraz zaburzenia rytmu serca i oddychania), zaburzenia czynności nerek, zmniejszenie stężenia glukozy we krwi. Ponadto występowały: zawroty głowy i szumy uszne, reakcje nadwrażliwości: wysypka, pokrzywka, obrzęk, świąd, zaburzenia serca i układu oddechowego, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, krwotok okołooperacyjny, krwiaki, krwawienia ( z nosa, z dróg moczowo - płciowych, z dziąseł).
Dawkowanie: Zwykle zaleca się następujące dawkowanie: 1 tabletka (150 mg) na dobę. Tabletki dojelitowe należy przyjmować po posiłku - połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Tabletka dojelitowa ma otoczkę i nie rozpada się w żołądku, przez co zmniejsza się drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka. W świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca: jednorazowo 2 tabletki dojelitowe (300 mg). Tabletki należy bardzo dokładnie rozgryźć, aby przyspieszyć wchłanianie. UWAGA: w ostrym zawale serca lub podejrzeniu ostrego zawału serca tabletki dojelitowe mogą być stosowane, gdy nie jest dostępny kwas acetylosalicylowy w tabletkach niepowlekanych.
Interakcja: -
Substancja czynna: Acidum acetylsalicylicum
Podmiot odpowiedzialny: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Cynacholin płyn, 100 mlCynacholin płyn, 100 ml
19,50 zł
Omega-3 Forte 1g x 60 kaps.Omega-3 Forte 1g x 60 kaps.
19,50 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990858774
Parametry techniczne:
Opakowanie:
60 tabl. (4 blist.po 15szt.)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.dojelit.
Dawka:
0,15 g
Limit sprzedaży:
20pixel