• Acidolit x 10 saszetek, bezsmakowy

Acidolit x 10 saszetek, bezsmakowy

  • Działanie: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawarty w saszetce proszek po rozpuszczeniu w wodzie tworzy doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu, zgodny z na
22,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawarty w saszetce proszek po rozpuszczeniu w wodzie tworzy doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu, zgodny z najnowszymi zaleceniami ESPGHAN (Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci). Acidolit® może być stosowany u niemowląt, dzieci a także osób dorosłych. Acidolit® w wersji bezsmakowej zaleca się stosować u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia oraz dzieci ze skłonnościami do alergii. Acidolit® nie zawiera białka mleka, laktozy i glutenu.
Wskazania: Do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu. Acidolit® saszetki stosuje się w stanach zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, w sytuacjach, w których istnieje ryzyko odwodnienia w celu nawadniania oraz uzupełniania składników mineralnych w organizmie zarówno podczas biegunki, jak i biegunki połączonej z wymiotami.
Przeciwwskazania: Wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować produktu u osób, u których nie występuje odwodnienie organizmu. Nie stosować po upływie daty minimalnej trwałości.
Działania niepożądane: -
Dawkowanie: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Sposób przygotowania: Do 200 ml przegotowanej, chłodnej wody dodać zawartość 1 saszetki i wymieszać. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Jeżeli występują wymioty płyn podawać schłodzony, małymi porcjami w niewielkich odstępach czasu (np. co 5 minut). Stosowanie: NAWADNIANIE (pierwsze 3-4 godziny nawadniania): Zalecana dawka płynu nawadniającego: około 50 ml-100 ml na każdy kilogram masy ciała podane w ciągu 3-4 godzin. Jeżeli w trakcie pierwszych 3-4 godzin występują wymioty lub biegunkowe stolce to podawać płyn dodatkowo: po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach 5 ml-10 ml na każdy kilogram masy ciała. NAWADNIANIE PODTRZYMUJĄCE (dalsze nawadnianie, po pierwszych 3-4 godzinach): Zalecana dawka płynu nawadniającego: po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach 5 ml-10 ml na każdy kilogram masy ciała. Porcja preparatu Acidolit® proponowana do spożycia: WAGA DZIECKA, NAWADNIANIE (pierwsze 3-4 godziny nawadniania), NAWADNIANIE PODTRZYMUJĄCE (dalsze nawadnianie, po pierwszych 3-4 godzinach): Do 4 kg, 200 ml-400 ml (1-2 saszetek), 50 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach; 4-8 kg, 400 ml-800 ml (2-4 saszetek), 50 ml-100 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach; 8-12 kg, 800 ml-1200 ml (4-6 saszetek), 100 ml-150 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach; Powyżej 12 kg, > 1200 ml (6 saszetek), 100 ml-200 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Interakcja: -
Substancja czynna: Preparat złożony
Podmiot odpowiedzialny: Z.F. POLPHARMA S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Karczoch Sok płyn 500 mlKarczoch Sok płyn 500 ml
19,95 zł
ALTRA, 60 kapsułekALTRA, 60 kapsułek
21,49 zł
Linex Forte, 14 kapsułekLinex Forte, 14 kapsułek
21,50 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5903060019249
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 sasz.a 4,35g
Lek na receptę:
nie
Postać:
pr.do p.rozt.doust.Polecane
Acidolac, 10 saszetek x 3 gAcidolac, 10 saszetek x 3 g
24,99 zł
Debutir  60 kapsułekDebutir 60 kapsułek
26,89 zł
Krople żołądkowe forte 35gKrople żołądkowe forte 35g
7,50 zł
pixel