• Acidolit x 10 saszetek o smaku jabłkowym

Acidolit x 10 saszetek o smaku jabłkowym

  • Działanie: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawarty w saszetce proszek po rozpuszczeniu w wodzie tworzy doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu, zgodny z na
14,57 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawarty w saszetce proszek po rozpuszczeniu w wodzie tworzy doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu, zgodny z najnowszymi zaleceniami ESPGHAN (Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci). Acidolit® może być stosowany u niemowląt, dzieci a także osób dorosłych. Zaleca się, aby niemowlętom poniżej 6 miesiąca życia oraz dzieciom skłonnym do alergii podawać Acidolit® w wersji bezsmakowej.
Wskazania: Do postępowania dietetycznego w celu: Acidolit® saszetki stosuje się w stanach zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, w sytuacjach, w których istnieje ryzyko odwodnienia w celu nawadniania oraz uzupełniania składników mineralnych w organizmie zarówno podczas biegunki, jak i biegunki połączonej z wymiotami.
Przeciwwskazania: Wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować produktu u osób, u których nie występuje odwodnienie organizmu. Nie stosować po upływie daty minimalnej trwałości.
Działania niepożądane: -
Dawkowanie: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Sposób przygotowania: Do 200 ml przegotowanej, chłodnej wody dodać zawartość 1 saszetki i wymieszać. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Jeżeli występują wymioty płyn podawać schłodzony, małymi porcjami w niewielkich odstępach czasu (np. co 5 minut). Stosowanie: NAWADNIANIE (pierwsze 3-4 godziny nawadniania): Zalecana dawka płynu nawadniającego: około 50 ml-100 ml na każdy kilogram masy ciała podane w ciągu 3-4 godzin. Jeżeli w trakcie pierwszych 3-4 godzin występują wymioty lub biegunkowe stolce to podawać płyn dodatkowo: po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach 5 ml-10 ml na każdy kilogram masy ciała. NAWADNIANIE PODTRZYMUJĄCE (dalsze nawadnianie, po pierwszych 3-4 godzinach): Zalecana dawka płynu nawadniającego: po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach 5 ml-10 ml na każdy kilogram masy ciała. Porcja preparatu Acidolit® proponowana do spożycia: WAGA DZIECKA, NAWADNIANIE (pierwsze 3-4 godziny nawadniania), NAWADNIANIE PODTRZYMUJĄCE (dalsze nawadnianie, po pierwszych 3-4 godzinach): Do 4 kg, 200 ml-400 ml (1-2 saszetek), 50 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach; 4-8 kg, 400 ml-800 ml (2-4 saszetek), 50 ml-100 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach; 8-12 kg, 800 ml-1200 ml (4-6 saszetek), 100 ml-150 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach; Powyżej 12 kg, > 1200 ml (6 saszetek), 100 ml-200 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Interakcja: -
Substancja czynna: Preparat złożony
Podmiot odpowiedzialny: POLPHARMA S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Verdin Fix, 40 saszetekVerdin Fix, 40 saszetek
14,99 zł
Ostropest plamisty x 30 tabl.Ostropest plamisty x 30 tabl.
12,95 zł
Forlax x 10 sasz.Forlax x 10 sasz.
14,50 zł
Sylimarol 70 mg, 30 tabletekSylimarol 70 mg, 30 tabletek
13,74 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5903060019256
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 sasz.a 4,4g
Lek na receptę:
nie
Postać:
pr.do p.rozt.doust.Polecane
Debutir  60 kapsułekDebutir 60 kapsułek
26,89 zł
Acidolac, 10 saszetek x 3 gAcidolac, 10 saszetek x 3 g
24,99 zł
pixel