• Acidolit x 10 saszetek o smaku malinowym

Acidolit x 10 saszetek o smaku malinowym

  • Działanie: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawarty w saszetce proszek po rozpuszczeniu w wodzie tworzy doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu, zgodny z na
20,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawarty w saszetce proszek po rozpuszczeniu w wodzie tworzy doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu, zgodny z najnowszymi zaleceniami ESPGHAN (Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci). Acidolit® może być stosowany u niemowląt, dzieci a także osób dorosłych. Zaleca się, aby niemowlętom poniżej 6 miesiąca życia oraz dzieciom skłonnym do alergii podawać Acidolit® w wersji bezsmakowej.
Wskazania: Do postępowania dietetycznego w celu: Acidolit® saszetki stosuje się w stanach zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, w sytuacjach, w których istnieje ryzyko odwodnienia w celu nawadniania oraz uzupełniania składników mineralnych w organizmie zarówno podczas biegunki, jak i biegunki połączonej z wymiotami.
Przeciwwskazania: Wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować produktu u osób, u których nie występuje odwodnienie organizmu. Nie stosować po upływie daty minimalnej trwałości.
Działania niepożądane: -
Dawkowanie: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Sposób przygotowania: Do 200 ml przegotowanej, chłodnej wody dodać zawartość 1 saszetki i wymieszać. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Jeżeli występują wymioty płyn podawać schłodzony, małymi porcjami w niewielkich odstępach czasu (np. co 5 minut). Stosowanie: NAWADNIANIE (pierwsze 3-4 godziny nawadniania): Zalecana dawka płynu nawadniającego: około 50 ml-100 ml na każdy kilogram masy ciała podane w ciągu 3-4 godzin. Jeżeli w trakcie pierwszych 3-4 godzin występują wymioty lub biegunkowe stolce to podawać płyn dodatkowo: po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach 5 ml-10 ml na każdy kilogram masy ciała. NAWADNIANIE PODTRZYMUJĄCE (dalsze nawadnianie, po pierwszych 3-4 godzinach): Zalecana dawka płynu nawadniającego: po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach 5 ml-10 ml na każdy kilogram masy ciała. Porcja preparatu Acidolit® proponowana do spożycia: WAGA DZIECKA, NAWADNIANIE (pierwsze 3-4 godziny nawadniania), NAWADNIANIE PODTRZYMUJĄCE (dalsze nawadnianie, po pierwszych 3-4 godzinach): Do 4 kg, 200 ml-400 ml (1-2 saszetek), 50 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach; 4-8 kg, 400 ml-800 ml (2-4 saszetek), 50 ml-100 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach; 8-12 kg, 800 ml-1200 ml (4-6 saszetek), 100 ml-150 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach; Powyżej 12 kg, > 1200 ml (6 saszetek), 100 ml-200 ml po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Interakcja: -
Substancja czynna: Preparat złożony
Podmiot odpowiedzialny: POLPHARMA S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Amol płyn, 150 mlAmol płyn, 150 ml
23,39 zł
Biotyk 0,4 g, 30 kapsułekBiotyk 0,4 g, 30 kapsułek
18,50 zł
No-Spa 40 mg x 40 tablNo-Spa 40 mg x 40 tabl
21,04 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5903060019263
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 sasz.a 4,4g
Lek na receptę:
nie
Postać:
pr.do p.rozt.doust.pixel