• Allegra 120 mg 10 tabletek

Allegra 120 mg 10 tabletek

  • Działanie: Allegra zawiera feksofenadyny chlorowodorek, który jest lekiem przeciwhistaminowym.
  • Wskazania: Leczenie objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa), takich jak: kichanie
17,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Allegra zawiera feksofenadyny chlorowodorek, który jest lekiem przeciwhistaminowym.
Wskazania: Leczenie objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa), takich jak: kichanie, swędzenie nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu.
Przeciwwskazania: Uczulenie (nadwrażliwość) na feksofenadyny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek Allegra może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i przerwać stosowanie leku Allegra, jeśli wystąpi obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła i trudności w oddychaniu. Mogą to być objawy ciężkiej reakcji alergicznej. Częste działania niepożądane (występujące rzadziej niż u 1 na 10, ale częściej niż u 1 na 100 pacjentów): bóle głowy, senność, nudności oraz zawroty głowy. Niezbyt częste działania niepożądane (występujące rzadziej niż u 1 na 100, ale częściej niż u 1 na 1000 pacjentów): zmęczenie/senność. Inne działania niepożądane (częstość nieznana), które mogą wystąpić to: trudności w zasypianiu (bezsenność), zaburzenia snu, koszmary senne/wyraziste sny, nerwowość, przyspieszona lub nieregularna czynność serca, biegunka, wysypka skórna, świąd, pokrzywka, ciężkie reakcje alergiczne, które mogą powodować obrzęk twarzy, warg, języka i gardła, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, nagłe zaczerwienienie skóry. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiadomić o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Dawkowanie: Poniższe wskazówki maja zastosowanie, jeśli lekarz nie zalecił innego sposobu stosowania leku. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Dla osób dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych. Zalecana dawka dobowa to 1 tabletka (120 mg) na dobę. Tabletki należy przyjmować doustnie, przed posiłkiem, popijając wodą. Jeśli objawy nie ustąpią po 5 dniach od rozpoczęcia stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.
Interakcja: Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Przyjęcie leków zobojętniających, zawierających glin i magnez może wpłynąć na działanie leku allegra poprzez zmniejszenie ilości wchłoniętego leku. Z tego względu zaleca się zachowanie około 2-godzinnego odstępu między przyjęciem wyżej wymienionych leków zobojętniających, a podaniem leku Allegra. Stosowanie leku Allegra z jedzeniem i piciem. Tabletki Allegra należy przyjmować przed posiłkiem, popijając wodą. Ciąża i karmienie piersią. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Leku Allegra nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania leku Allegra w okresie karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn. Jest mało prawdopodobne, aby Allegra wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługę maszyn. Oznacza to, że pacjenci mogą prowadzić pojazdy mechaniczne i wykonywać zadania wymagające koncentracji. Jednakże, przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem urządzeń mechanicznych należy upewnić się, że lek nie powoduje senności lub zawrotów głowy. Jeśli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.
Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 120 mg feksofenadyny chlorowodorku.
Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis Deutschland GmbH

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990862337
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0,12 g
Lek:
tak
Limit sprzedaży:
10Polecane
pixel