• Aspicam Bio 7,5mg , 20 tabletek

Aspicam Bio 7,5mg , 20 tabletek

  • Lek Aspicam Bio zawiera substancję meloksykam, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
15,00 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Lek Aspicam Bio zawiera substancję meloksykam, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania przeciwzapalnego meloksykamu polega na preferencyjnym hamowaniu cyklooksygenazy COX-2 w stosunku do COX-1.
Wskazania: Stosowany w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Przeciwwskazania: Trzeci trymestr ciąży. Dzieci i młodzież poniżej 15 lat. Nadwrażliwość na meloksykam lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, lub na substancje o podobnym działaniu, np. leki z grupy NLPZ, kwas acetylosalicylowy. Pacjenci z objawami astmy, polipami nosa, obrzękiem naczynioruchowym i pokrzywką, stwierdzanymi w następstwie podawania kwasu acetylosalicylowy lub innych leków z grupy NLPZ. Krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, powiązane przyczynowo z uprzednim leczeniem NLPZ. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub nawracająca choroba wrzodowa i krawienia w wywiadzie (dwa lub więcej oddzielnych epizodów potwierdzonego powstawania owrzodzeń lub krwawienia). Ciężkie zaburzenia czynności wątroby. Ciężka niewydolność nerek u pacjentów niedializowanych. Krwawienie z przewodu pokarmowego, krwawienia w obrębie mózgu lub inne zaburzenia przebiegające z występowaniem krwawień w wywiadzie. Ciężka niewydolność serca.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Aspicam Bio może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą”. Pełna lista działań niepożądanych znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.
Dawkowanie: Lek należy stosować doustnie. Przed pierwszym zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Dawkowanie: 1 (jedna) tabletka na dobę. Lek Aspicam Bio może być stosowany jako kontynuacja terapii po uprzedniej wizycie u lekarza. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Lek Aspicam Bio należy przyjmować razem z posiłkiem, popijając wodą lub innym płynem. Pacjenci z chorobami nerek lub wątroby: patrz punkt 2. „Informacje ważne przed zastosowaniem leku Aspicam Bio”. Stosowanie u dzieci i młodzieży. Leku Aspicam Bio nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat. Jeśli pacjent uważa, że działanie leku Aspicam Bio jest zbyt silne lub za słabe, lub jeśli po kilku dniach nie czuje jakiejkolwiek poprawy, powinien skonsultować się z lekarzem.
Interakcja: W związku z tym, że lek Aspicam Bio może mieć wpływ na inne stosowane leki, jak również inne leki mogą wywierać wpływ na lek Aspicam Bio, należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Jeśli pacjent stosuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków, należy zawsze powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie: inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki przeciwzakrzepowe, leki, które rozpuszczają zakrzepy krwi (leki trombolityczne), leki stosowane w chorobach serca oraz nerek, kortykosteroidy (np. stosowane w stanach zapalnych lub w leczeniu reakcji alergicznych), cyklosporyna – stosowana po przeszczepieniu narządów lub w przypadku ciężkich chorób skóry, reumatoidalnego zapalenia stawów lub zespołu nerczycowego, leki moczopędne; jeśli pacjent przyjmuje takie leki, lekarz może kontrolować czynność jego nerek, leki stosowane w leczeniu nadciśnienia (np. leki beta-adrenolityczne), lit – stosowany w leczeniu zaburzeń nastroju, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) – stosowane w leczeniu depresji, metotreksat – stosowany w leczeniu nowotworów lub ciężkiej niekontrolowanej choroby skóry i czynnego reumatoidalnego zapalenia stawów, cholestyramina – stosowana w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu, jeśli pacjentka stosuje wewnątrzmaciczną antykoncepcję, powszechnie znaną jako spirala. W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania leku Aspicam Bio, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Substancja czynna: Meloxicamum
Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
NEURO TERAPIA żel 75g NEURO TERAPIA żel 75g
17,99 zł
Apap Noc, 24 tabletkiApap Noc, 24 tabletki
17,49 zł
Apap Extra 24 tabletkiApap Extra 24 tabletki
16,28 zł
Metafen x 20 tabl.powl.Metafen x 20 tabl.powl.
12,99 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990997428
Parametry techniczne:
Opakowanie:
20 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.
Dawka:
7,5 mgpixel