• Acatar Control aerozol do nosa 0,5mg/ml 15ml

Acatar Control aerozol do nosa 0,5mg/ml 15ml

20,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Acatar Control aerozol do nosa 0,5mg/ml 15ml

Substancją czynną leku Acatar Control jest oksymetazoliny chlorowodorek o działaniu zmniejszającym obrzęk błony śluzowej nosa. Podanie leku Acatar Control powoduje zmniejszenie obrzęku zmienionej zapalnie błony śluzowej nosa i hamuje nadmierne wytwarzanie wydzieliny. Prowadzi to do udrożnienia nosa, ułatwia oddychanie przez nos, zmniejsza katar. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje też rozszerzenie i otwarcie przewodów odprowadzających zatok przynosowych oraz odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu kilkunastu sekund po podaniu i utrzymuje się do 12 godzin.

Wskazania:
Acatar Control jest stosowany w obrzęku błon śluzowych, występującym w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego.

Przeciwwskazania:
Nie stosować leku Acatar Control
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną (oksymetazoliny chlorowodorek) lub którykolwiek z pozostałych składników leku Acatar Control;
- jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów).
- u dzieci poniżej 6 lat.

Dawkowanie:
Acatar Control jest przeznaczony wyłącznie do stosowania donosowego. Jedno opakowanie leku nie powinno być używane przez więcej niż jedną osobę.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: należy podawać po jednej dawce do każdego otworu nosowego 2 razy na dobę.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: należy podawać po jednej dawce do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.
Stosować jedynie przez krótki okres 3 do 5 dni, nie dłużej niż 7 dni. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

Sposób użycia:
Przed pierwszym użyciem należy uruchomić dozownik poprzez kilkukrotne naciskanie pompki, aż do pojawienia się pierwszego pełnego rozpylenia. Trzymając głowę w pozycji pionowej (nie odchylając jej do tyłu) należy umieścić koniec aplikatora w otworze nosowym, nie blokując przy tym całkowicie jego światła. Następnie szybko i energicznie nacisnąć dozownik, wykonując jednocześnie lekki wdech przez nos. Po zastosowaniu należy oczyścić dozownik. Używanie dozownika przez więcej niż jedną osobę może przyczynić się do szerzenia zakażenia.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, oxymetazolina może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (częściej niż u 1 na 100, ale rzadziej niż u 1 na 10 osób stosujących lek):
uczucie pieczenia błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa i kichanie, zwłaszcza u wrażliwych pacjentów.
Działania niepożądane występujące niezbyt często (częściej niż u 1 na 1000, ale rzadziej niż u 1 na 100 osób stosujących lek):
kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca i zwiększenie ciśnienia tętniczego po miejscowym, donosowym podaniu leku.
Działania niepożądane występujące rzadko (częściej niż u 1 na 10 000, ale rzadziej niż u 1 na 1000 osób stosujących lek):
bóle głowy, bezsenność, zmęczenie, niepokój.

Skład:
Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek. Jeden ml roztworu zawiera 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, glikol propylenowy, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, woda oczyszczona.

Opinie użytkowników
Prostaceum  30 tabletekProstaceum 30 tabletek
20,99 zł
Cholesol płyn doustny 100 gCholesol płyn doustny 100 g
17,50 zł
Benzacne 10% żel, 30 gBenzacne 10% żel, 30 g
20,89 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990830312
Parametry techniczne:
Opakowanie:
15 ml
Lek na receptę:
nie
Postać:
aer.do nosa
Dawka:
0,5 mg/mlpixel