• Apap dla dzieci Forte 40mg/ml zaw.d/u 85ml

Apap dla dzieci Forte 40mg/ml zaw.d/u 85ml

  • APAP dla dzieci Forte jako substancję czynną zawiera paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
17,38 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

APAP dla dzieci FORTE 40 mg/ml zawiesina doustna 85 ml

Paracetamolum

Substancja czynna leku APAP dla dzieci Forte - paracetamol - uśmierza ból oraz obniża gorączkę. Działanie wynika z hamowania aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Związek nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.

Produkt leczniczy przeznaczony do przyjmowania przez niemowlęta powyżej 3. miesiąca życia, dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, w tym starsze. Może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, ale wyłącznie w najniższej efektywnej dawce i z możliwie z najmniejszą częstotliwością.

Wskazania

  • Bóle różnego pochodzenia: głowy (w tym napięciowe i migrenowe), zębów, gardła, mięśni, kostno-stawowe, menstruacyjne.
  • Nerwobóle. 
  • Gorączka różnego pochodzenia, np. w przeziębieniu i grypie.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Wiek poniżej 3. miesiąca życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego. Przed użyciem mocno wstrząsnąć butelką.
Zawiesinę należy odmierzać za pomocą dozownika w postaci strzykawki dołączonego do opakowania.

Dawkowanie co 6 godzin wg masy ciała:

Dawkowanie co 6 godzin wg wieku:

Jeżeli po 3 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa APAP dla dzieci Forte.

Objawy niepożądane w czasie stosowania leku APAP dla dzieci Forte należą do rzadkości. Mogą wystąpić m.in.

  • umiarkowana senność, zawroty głowy;
  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, bóle brzucha, uczucie palenia w gardle, biegunka;
  • dreszcze;
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Burak Sok płyn 1 l Burak Sok płyn 1 l
19,95 zł
Mykodermina zasypka, 15 gMykodermina zasypka, 15 g
15,74 zł
Neomag Stres, 50 tabletekNeomag Stres, 50 tabletek
18,50 zł
EctoAlerg krople do oczu 10 ml EctoAlerg krople do oczu 10 ml
18,99 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991102753
Parametry techniczne:
Opakowanie:
85 ml (butelka)
Lek na receptę:
nie
Postać:
zaw.doust.
Dawka:
0,04 g/ml



pixel