• Alergo Max tabl.powl 5mg*10

Alergo Max tabl.powl 5mg*10

7,90 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

ALERGO MAX - TABLETKI POWLEKANE

Wskazania:
Lek Alergo Max jest preparatem przeznaczonym do stosowania w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką, takich jak: katar sienny, kichanie, swędzenie oczu czy nosa, zaczerwienienie lub łzawienie oczu. Lek adresowany dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Właściwości:
Substancją czynną leku Alergo Max jest desloratadyna. Desloratadyna to lek przeciwhistaminowy II generacji, który blokuje łączenie się histaminy z receptorami i w związku z tym działa przeciwalergicznie – hamuje odczyny skórne, np. wysypkę, pokrzywkę oraz redukuje przepuszczalność naczyń błon śluzowych, w tym m.in. błony śluzowej nosa. Desloratadyna w niewielkim stopniu przedostaje się do ośrodkowego układu nerwowego, w związku z czym zwykle nie działa uspokajająco i nie wywołuje senności - dlatego zaliczana jest do leków przeciwhistaminowych II generacji. Alergo Max jest środkiem, który znacznie ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów. Łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa - kichanie, swędzenie lub wydzielina z nosa, zaczerwienienie czy łzawienie oczu, oraz objawy wiążące się z pokrzywką - świąd skóry i pokrzywka. Dzięki lekowi Alergo Max złagodzenie powyżej wspomnianych objawów utrzymuje się przez 24 godziny. Znacznie ułatwia to normalne funkcjonowanie oraz spokojny sen. Jeśli po upływie 3 dni od rozpoczęcia stosowania leku nie nastąpi poprawa lub pacjent poczuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład:
Substancja czynna: desloratadyna w dawce 5 mg.
Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, magnezu stearynian i krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka tabletki Opadry Blue 03A30735: hypromyloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E 171), celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy i indygotyna (E 132)

Stosowanie:
Lek przeznaczony do stosowania doustnego.
Zwykle zalecana dawka to jedna tabletka Alergo Max raz na dobę. Tabletkę należy połykać w całości popijając wodą i można przyjmować ją z posiłkiem lub bez posiłku.

Ważne informacje:
Lek jest niewskaznay w przypadku nadwrażliwości na jego substancję czynną lub którąkolwiek inną substancję pomocniczą czy loratadynę.
Alergo Max nie należy stosować dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem.

Opakowanie:
10 tabletek powlekanych

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991002466
Parametry techniczne:
Limit sprzedaży:
10
Opakowanie:
10 tabl.
Lek na receptę:
niepixel