• ACC Optima tabletki musujące 600mg, 10 tabletek IRI

ACC Optima tabletki musujące 600mg, 10 tabletek IRI

  • Tabletki ACC Optima to lek na kaszel mokry bez recepty polecany w trakcie zapalenia oskrzeli związanego z przeziębieniem.
14,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

ACC Optima tabletki musujące 600mg, 10 tabletek IRI

Tabletki ACC Optima to lek na kaszel mokry bez recepty polecany w trakcie zapalenia oskrzeli związanego z przeziębieniem.
Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży od 14 roku życia.

DZIAŁANIE

Lek ma postać okrągłych tabletek musujących. Szybko rozpuszcza się w wodzie oraz wchłania z przewodu pokarmowego. Jego substancja czynna – acetylocysteina działa bezpośrednio na wydzielinę oskrzelową, rozbijając występujące w niej wiązania. Dzięki temu wydzielina staje się mniej lepka i rzadsza, a następnie jest łatwiej odkrztuszana i usuwana z dróg oddechowych. Oprócz tego lek ACC Optima chroni drogi oddechowe przed działaniem wolnych rodników i wspomaga szybszy powrót do zdrowia. Pojedyncza dawka leku zawiera aż 600 mg acetylocysteiny.

SPOSÓB UŻYCIA

Przed użyciem zapoznaj się dokładnie z ulotką dla pacjenta dołączoną do leku. Lek stosuj zawsze zgodnie z ulotką lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przyjmowania lub dawkowania, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat
1 tabletka musująca ACC Optima (600 mg acetylocysteiny) raz na dobę. Tabletkę musującą rozpuść w połowie szklanki wody i wypij natychmiast po rozpuszczeniu. Stosuj nie później niż 4 godziny przed snem.
Nie stosuj u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

WAŻNE

Ważne
Kiedy nie stosować leku mukolitycznego ACC Optima:
jeśli pacjent ma uczulenie na acetylocysteinę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
jeśli pacjent ma ostry stan astmatyczny (zaostrzenie astmy oskrzelowej lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc);
jeśli pacjent ma czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy;
jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję galaktozy (lek ACC Optima zawiera laktozę i sód);
jeśli pacjent ma poniżej 14 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed zastosowaniem leku ACC Optima należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli:
pacjent chorował lub choruje przewlekle na astmę oskrzelową, gdyż lek może spowodować u niego skurcz oskrzeli i duszność;
u pacjenta stwierdzono w przeszłości chorobę wrzodową;
pacjent ma obecnie lub miał w przeszłości niewydolność oddechową;
pacjent ma problem z odkrztuszaniem (może być konieczne zastosowanie tzw. fizykoterapii oddechowej – lekarz udzieli informacji, na czym ona polega);
u pacjenta stwierdzono nietolerancję histaminy (długotrwałe stosowanie leku może spowodować wystąpienie objawów nietolerancji, takich jak ból głowy, wydzielina z nosa, świąd);
pacjent jest w podeszłym wieku (powyżej 65 lat).
Jeśli w trakcie stosowania leku na kaszel ACC Optima wystąpią u pacjenta zmiany na skórze lub błonach śluzowych, należy przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek wykrztuśny ACC Optima można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne.

SKŁAD

Substancją czynną leku mukolitycznego bez recepty ACC Optima jest acetylocysteina. Jedna tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny. Pozostałe składniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sodu węglan, bezwodny, mannitol, laktoza, bezwodna, kwas askorbowy, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, dwuwodny, aromat jeżynowy „B”.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909997075495pixel