• Acesan 30mg,  63 tabletki

Acesan 30mg, 63 tabletki

14,95 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Kwas acetylosalicylowy podawany w dawkach 30-75 mg/dobę hamuje agregację płytek krwi i zapobiega tworzeniu się zakrzepów.

Wskazania: 
Stosowany jest w chorobie niedokrwiennej mięśnia sercowego, w profilaktyce zawału serca, po operacjach pomostowania naczyń wieńcowych (by-pass), w miażdżycy naczyń obwodowych, w zapobieganiu wystąpienia zatorów naczyniowych i udaru mózgu u chorych z przewlekłym migotaniem przedsionków.

Skład:
1 tabletka zawiera: 30 mg kwasu acetylosalicylowego

Przeciwwskazania: 
nadwrażliwość na składnik czynny preparatu, skaza krwotoczna. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ciężka niewydolność wątroby, nerek, serca.Pacjenci z napadami astmy oskrzelowej,ostatni trymestr ciąży. Dzieci w wieku do 12 lat, ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a rzadkiej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Dawkowanie: 
Lek zażywać według wskazań lekarza, po posiłku, popijając dużą ilością płynu.

Działania niepożądane: 
Dolegliwości dotyczące przewodu pokarmowego, takie jak: bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego - ryzyko ich wystąpienia zależy od wielkości dawki i czasu trwania leczenia.Reakcje nadwrażliwości, np. w postaci pokrzywki, odczynów skórnych, reakcji anafilaktycznych, napadów astmy oskrzelowej. Zawroty głowy i szumy uszne - zwłaszcza u dzieci i osób w podeszłym wieku Są zazwyczaj objawami przedawkowania. W czasie leczenia zwiększa się ryzyko wystąpienia krwawień i wydłużenia czasu krwawienia, ze względu na hamujący wpływ kwasu acetylosalicylowego na agregację płytek krwi.

Interakcje: 
Kwas acetylosalicylowy zwiększa: Działanie leków przeciwzakrzepowych, leków trombolitycznych i hamujących agregację (zlepianie) płytek krwi np.(tyklopidyna), co może powodować zwiększone ryzyko wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków.Ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy,krwawień z przewodu pokarmowego, jeśli jest stosowany jednocześnie z kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym innymi salicylanami w dużych dawkach, lub jeśli w czasie leczenia spożywany jest alkohol.Działanie digoksyny, gdyż zwiększa jej stężenie w osoczu, działanie leków przeciwcukrzycowych, np. insuliny, pochodnych sulfonylomocznika. Działanie toksyczne kwasu walproinowego, który z kolei nasila działanie antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego.

Kwas acetylosalicylowy zmniejsza działanie:
leków stosowanych w leczeniu dny moczanowej, zwiększających wydalanie kwasu moczowego z organizmu (np. benzbromaron, probenecyd), co może powodować zwiększenie objawów choroby, leków moczopędnych,
niektórych leków przeciwnadciśnieniowych (z grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, np. kaptopryl, enalapryl).Jednoczesne stosowanie ibuprofenu osłabia działanie kardioprotekcyjne kwasu acetylosalicylowego.

Informacje dodatkowe:
Leku nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, przed zastosowaniem preparatu powinny zasięgnąć porady lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991190507pixel