• Aspirin C, 400 mg + 240 mg, tabletki musujące, 20 sztuk

Aspirin C, 400 mg + 240 mg, tabletki musujące, 20 sztuk

  • Aspirin C - produkt leczniczy zawierający składniki działające przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
24,00 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Aspirin C, 400 mg + 240 mg, tabletki musujące, 20 sztuk

 Aspirin C - produkt leczniczy zawierający składniki działające przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Skład:
Substacją czynną jest kwas acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) i kwas askorbowego (Acidum ascorbicum). 1 tabletka musująca zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg kwas askorbowego.
Substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: od 1 do 2 tabletek musujących.

W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat wyłącznie na zlecenie lekarza: 1 tabletkę.

W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę.

Tabletki musujące należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie:
Lek Aspirin C działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Wskazania:
Aspirin C stosuje się w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu oraz w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy

Przeciwwskazania:
Kiedy nie stosować leku Aspirin C:
1) jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
2) jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
3) jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
4) jeśli u pacjenta występuje cieżka niewydolność serca,
5) jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
6) u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności i wymioty, niestrawność, zawroty głowy i szumy uszne, zwiększone ryzyko krwawień,
łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, wysypka, pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Przed rozpoczęciem stosowania Aspirin C należy omówić z lekarzem jeśli u pacjent stosuje jednocześnie leki przeciwzakrzepowe, występuje zaburzona czynność wątroby, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa.
Lek Aspirin C zawiera sód, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy i inne reakcje nadwrażliwości.
Pacjenci przed zabiegami chirurgicznymi powinni poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Aspirin C.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Aspirin C może wchodzić w interakcje z:
1) metotreksatem,
2) lekami przeciwzakrzepowymi,
3) lekami stosowanymi w chorobach serca,
4) lekami przeciwcukrzycowymi,
5) lekami moczopędnymi,
6) lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:
Alkohol może zwiększyć ryzyko wystapienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego tj. owrzodzenie błony śluzowej lub krwawienia.

Ciąża i karmienie piersią:
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lek Aspirin C jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować komplikacje w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka.

Nie należy stosować produktów zawierających kwas acetylosalicylowy u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.

Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka matki.

Wpływ na płodność:
Aspirin C do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest przemijajaće i ustępuje po zakończeniu terapii.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:
U dzieci poniżej 12 roku życia leków zawierających kwas acetylosalicylowy nie należy stosować, a u młodzieży powyżej 12 roku zycia leki zawierające kwas acetylosalicylowy można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Producent
BAYER OTC
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa, Polska

Opinie użytkowników
Flexus 30 kapsułekFlexus 30 kapsułek
19,75 zł
Biofer Folic , 60 tabletekBiofer Folic , 60 tabletek
22,89 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991340223



pixel