• AQUACEL AG Foam 15 x 15 cm nieprzyepny opatrunek piankowy

AQUACEL AG Foam 15 x 15 cm nieprzyepny opatrunek piankowy

Producent: CONVATEC LTD.
 • Przewlekłe owrzodzenia,
 • Epidermolysis bullosa
53,93 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Wskazania

Przewlekłe owrzodzenia,
Epidermolysis bullosa

Działanie

Srebro jonowe w opatrunku zabija szerokie spektrum bakterii oraz wirusów obecnych w ranie i pozwala zmniejszyć ryzyko zakażenia rany. Zewnętrzna warstwa błony poliuretanowej zapewnia wodoszczelność oraz stanowi barierę dla wirusów i bakterii. Chroni ranę od zewnętrznych zanieczyszczeń, co zmniejsza ryzyko zakażenia, pod warunkiem, że opatrunek pozostaje nienaruszony i nie dochodzi do wyciekania wysięku. Zewnętrzna błona poliuretanowa pomaga także zapewnić odpowiedni poziom odparowywania wilgoci zawartej w wysięku, który jest wchłaniany przez opatrunek. Pianka wraz z częścią chłonną w Technologii Hydrofiber są w stanie wchłonąć duże ilości płynów z rany, blokując wewnątrz swoich włókien bakterie, czy wirusy. W kontakcie z wysiękiem z rany część chłonna w Technologii Hydrofiber tworzy miękki, spójny żel, który dokładnie dopasowuje się do powierzchni rany, utrzymując wilgotne środowisko w ranie (które wspiera proces leczenia) oraz pomaga w usuwaniu tkanki martwiczej z rany (oczyszczenie autolityczne ) bez uszkodzenia zdrowych tkanek. Dzięki swoim cechom opatrunek minimalizuje ból w trakcie jego usuwania. Silikonowa część przylepna opatrunku jest bezpieczna, oraz przyjazna dla skóry, również zmniejszając ból w trakcie usuwania opatrunku.Zewnętrzna błona poliuretanowa wraz z wododporną częścią przylepną piankowego opatrunku AQUACEL Ag stanowią skuteczną barierę dla bakterii i wirusów, przenoszonych w krwi patogenów (np. HIV, wirusów zapalenia wątroby) pod warunkiem, że opatrunek pozostaje nienaruszony i nie dochodzi do wycieków. Korzystanie z tego opatrunku nie daje jednak pełnej gwarancji przed przenoszeniem wirusa AIDS lub wirusowym zapaleniem wątroby.

Sposób użycia

 1. Jeżeli bezpośrednie, sterylne opakowanie opatrunku jest uszkodzone, nie należy go używać.
 2. Przygotowanie rany i oczyszczanie:  Przed nałożeniem opatrunku oczyścić obszar rany odpowiednim środkiem do oczyszczania rany i osuszyć skórę wokół rany.
 3. Przygotowanie i zastosowania opatrunku
  • Wybierz właściwy opatrunek do wielkości i kształtu rany, w celu zapewnienia, że część chłonna opatrunku jest co najmniej 1 cm większa niż obszar rany.
  • Wyciągnij opatrunek ze sterylnego opakowania, bez kontaktu rąk z powierzchnią chłonną opatrunku i w miarę możliwości z częścią lepną. Usuń warstwę zabezpieczającą jeśli używasz opatrunku w wersji przylepnej.
  • Opatrunek może być dowolnie docinany, w zależności od kształtu i rozmiaru rany.
  • Przyłóż opatrunek centralnie na ranę, z zachowaniem zasady 1cm (część chłonna opatrunku powinna być większa co najmniej o 1 cm aniżeli obszar rany), W przypadku stosowania wersji przylepnej opatrunku delikatnie wygładzaj od wewnątrz na zewnątrz część lepną.
  • Odpowiednie dodatkowe mocowanie lub taśmy powinny być wykorzystane do zabezpieczenia opatrunku na ranie w przypadku zastosowania wersji nieprzylepnej lub jeśli opatrunek w wersji przylepnej został pocięty.
  • W przypadku trudnych do zaopatrzenia miejsc, takich jak pięta lub okolice kości krzyżowej wybierz specjalnie wyprofilowane opatrunki przylepne.
  • Wyrzucić niewykorzystaną część opatrunku w przypadku przycinania lub po użyciu go na ranie.
 4. Usuwanie opatrunku:
 • Opatrunek powinien być zmieniony w zależności od obserwacji klinicznych (np.: wyciek, krwawienie, zwiększenie bólu). Maksymalny zalecany czas pozostawania na ranie nie powinien przekraczać siedmiu dni.
 • Rana powinna być oczyszczana w odpowiednich odstępach czasu.
 • Aby usunąć opatrunek należy delikatnie docisnąć go do skóry i ostrożnie podnieść jeden róg opatrunku. Kontynuuj, aż wszystkie brzegi opatrunku będą odklejone. Ostrożnie podnieś opatrunek i wyrzucić zgodnie z lokalną procedurą usuwania wyrobów medycznych.

4. Usuwanie opatrunku:

a. Opatrunek powinien być zmieniony w zależności od obserwacji klinicznych (np.: wyciek, krwawienie, zwiększenie bólu). Maksymalny zalecany czas pozostawania na ranie nie powinien przekraczać siedmiu dni.

b. Rana powinna być oczyszczana w odpowiednich odstępach czasu.

c. Aby usunąć opatrunek należy delikatnie docisnąć go do skóry i ostrożnie podnieść jeden róg opatrunku. Kontynuuj, aż wszystkie brzegi opatrunku będą odklejone. Ostrożnie podnieś opatrunek i wyrzucić zgodnie z lokalną procedurą usuwania wyrobów medycznych.

Skład

Sterylne opatrunki piankowe, AQUACEL™ Ag Foam przylepne i nieprzylepne, wykonane w Technologii Hydrofiber™ ze srebrem jonowym składają się z wodoodpornej zewnętrznej błony poliuretanowej oraz wielowarstwowej części chłonnej, z delikatnym, przylepnym obramowaniem. Wielowarstwowa część chłonna zawiera warstwę pianki poliuretanowej oraz włókniny, warstwę kontaktową z raną w Technologii Hydrofiber (karboksymetyloceluloza sodowa). Część kontaktowa z raną wykonana w Technologii Hydrofiber zawiera 1,2% w/w jonów srebra.

Zawartość:

1 opatrunek w rozmiarze 15 cm x 15 cm

 

Sposób przechowywania: 15°C - 25°C

Producent / Podmiot odpowiedzialny: CONVATEC

Pozwolenie: CE*

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 0768455123896pixel