Opatrunek UrgoStart Contact 15cm x 20cm 1sztuka
- UrgoStart Contact to opatrunek przeznaczony do stosowania na rany przewlekłe: owrzodzenia żylne kończyn dolnych, odleżyny, owrzodzenia w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej, a także w leczeniu niegojących się ran ostrych.
Urgostart Contact to lipido-koloidalny opatrunek z warstwą TLC-NOSF. Opatrunek UrgoStart Contact zapewnia wilgotne środowisko, które sprzyja szybszemu gojeniu się rany. Usuwanie opatrunku Urgostart Contact jes bezbolesne i bezurazowe.
Warstwa lipidowo-koloidowa opatrunku stykająca się z raną żeluje w kontakcie z jej wysiękiem, tworząc wilgotne środowisko i umożliwiając działanie komórek odpowiedzialnych za proces gojenia się rany, tj.fibroblastów, keratynocytów i makrofagów.
TLC-NOSF wchodzi w interakcję z mikrośrodowiskiem rany, hamując szkodliwe działanie metaloproteinaz macierzy pozakomórkowej, których nadmiar powoduje jej degradację opóźniając tym samym proces gojenia się ran przewlekłych.
Technologia TLC-NOSF przywraca równowagę umożliwiającą proces ziarninowania w łożysku rany przewlekłej, dzięki temu opatrunek UrgoStart Contact przyspiesza gojenie się ran.
Opatrunek UrgoStart Contact nie przywiera do rany ani do otaczającej ją skóry. Zmiana opatrunku jest bezbolesna i nie powoduje uszkodzeń nowo powstałych tkanek. Opatrunek.
Produkt zawiera 1 opatrunek 15 x 20 cm.
Wskazania
UrgoStart Contact to opatrunek przeznaczony do stosowania na rany przewlekłe:
-
owrzodzenia żylne kończyn dolnych,
-
odleżyny,
-
owrzodzenia w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej,
-
a także w leczeniu niegojących się ran ostrych.
Opatrunek UrgoStart Contact jest elastyczny i łatwo dopasowuje się do rany. Szczególnie dobrze sprawdza się w leczeniu ran głębokich lub nietypowo usytuowanych, a także podczas odprowadzania wysięku z ran głębokich.
Sposób użycia
Oczyścić ranę zgodnie z miejscowymi procedurami.
Jeżeli w pierwszej kolejności użyto środka antyseptycznego, należy ostrożnie przepłukać ranę sterylnym roztworem soli fizjologicznej przed założeniem opatrunku UrgoStart Contact.
Ostrożnie osuszyć skórę wokół rany.
Opatrunek UrgoStart Contact w razie potrzeby można przycinać sterylnymi narzędziami, aby dostosować jego wielkość do rany.
Zakładanie opatrunku:
-
Zdjąć warstwę ochronną.
-
Umieścić opatrunek na ranie.
-
Założyć wtórny opatrunek mogący wchłonąć wysięk wydobywający się z rany, a następnie umocować go za pomocą bandaża, piastra samoprzylepnego lub opaski elastycznej.
Ostrzeżenia
UrgoStart Contact przywiera do rękawic lateksowych.
Zaleca się zwilżenie rękawic roztworem soli fizjologicznej, co ułatwi wykonywanie czynności związanych ze stosowaniem opatrunku.
Jeżeli występują objawy kolonizacji krytycznej, wówczas przed założeniem opatrunku UrgoStart Contact należy przeprowadzić odpowiednie leczenie.
W przypadku leczenia ran głębokich, drążących lub przetokowych, fragment opatrunku UrgoStart Contact należy umieścić w ranie tak, aby jego koniec był widoczny, dzięki czemu łatwiej będzie go usunąć z rany.
W przypadku zaobserwowania atypowego owrzodzenia z cechami stwardnienia lub wybujałej ziarniny, opatrunek UrgoStart Contact należy założyć dopiero po wykluczeniu złośliwego charakteru zmiany związanej z raną, co zapobiegnie opóźnieniu rozpoznania.
Zawartość:
Producent / Podmiot odpowiedzialny: URGO
Pozwolenie: CE*