• Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna 40mg/ml, 150ml

Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna 40mg/ml, 150ml

 • Apap dla dzieci Forte zawiera paracetamol, substancję o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.
20,98 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna 40mg/ml, 150ml

 

Zawiesina doustna Apap dla dzieci forte to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Produkt leczniczy przeznaczony jest dla dzieci o masie ciała do 40 kg (czyli w przedziale od 0 do około 12 lat), ale można podawać go również osobom dorosłym. Apap dla dzieci forte stosuje się w krótkotrwałym i objawowym leczeniu gorączki oraz bólów m. in.: głowy, zębów, ząbkowania, związanych z odczynem poszczepiennym czy grypy lub przeziębienia. Lek zawiera paracetamol, który można podawać w przebiegu ospy wietrznej i biegunki wirusowej.

 

Skład

 

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

1 ml zawiesiny doustnej zawiera 40 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy [aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E 320)].

 

Dawkowanie

 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Apap dla dzieci forte podaje się doustnie, za pomocą strzykawki dołączonej do opakowania. Przed użyciem należy wstrząsnąć butelką.
Dawkowanie Apapu dla dzieci forte należy ustalić uwzględniając przede wszystkim masę ciała pacjenta. Zalecana dawka dobowa paracetamolu to około 60 mg/kg masy ciała/dobę, która jest podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, czyli 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny.

U dzieci poniżej 3 miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu przez lekarza.

W przypadku wysokiej gorączki (powyżej 39ºC), objawów zakażenia lub przedłużających się objawów trwających dłużej niż 2 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Poniższa tabela przedstawia przykładowy schemat dawkowania paracetamolu 15 mg/kg masy ciała z 6-godzinnym odstępem czasowym. Pełna doustna strzykawka zawiera 6 ml zawiesiny, czyli 240 mg paracetamolu.

Masa ciała Objętość zawiesiny doustnej podawana w dawce jednorazowej (co 6 godzin) Maksymalna dawka dobowa (objętość leku)
3 kg 1,0 ml 4 ml
4 kg 1,5 ml 6 ml
5 kg 1,9 ml 7,6 ml
6 kg 2,25 ml 9 ml
7 kg do 2,5 ml 10 ml
8  do 10 kg 3 do 3,75 ml 15 ml
11 do 15 kg 4 do 5,5 ml 22,5 ml
16 do 22 kg 6 do 8,25 ml 33 ml
23 do 30 kg 8,5 do 11,25 ml 45 ml
31 do 40 kg 11,5 do 15 ml 60 ml
powyżej 41 kg 15,25 ml do 25 ml 75 ml
100 ml

 

Działanie

 

Apap dla dzieci forte to lek zmniejszający mały i umiarkowany ból oraz gorączkę.

 

Wskazania

 

Lek Apap dla dzieci forte jest przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o lekkim i umiarkowanym nasileniu i/lub gorączki, np.: bólu głowy, bólu gardła, bólu lub/i gorączki w przebiegu grypy lub przeziębienia, bólu związanego za zapaleniem ucha środkowego, bólu zęba, bolesnego ząbkowania, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni i kości, bólu lub/i gorączki związanych z odczynem poszczepiennym, gorączki w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej, bólu po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych.

 

Przeciwwskazania

 

Nie stosować Apapu dla dzieci forte u osób z nadwrażliwością na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

 

Działania niepożądane

 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 na 10 pacjentów): umiarkowana senność; nudności; wymioty.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 na 100 pacjentów): zawroty głowy; senność; zdenerwowanie; uczucie palenia w gardle; biegunka; ból brzucha (w tym skurcze i zgaga); zaparcie; ból głowy; nasilone pocenie; zmniejszona ciepłota ciała (dreszcze).

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 1000 pacjentów): zaczerwienienie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 pacjentów): choroby układu krwiotwórczego (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby i sporadyczne przypadki braku białych krwinek, zaburzenia w tworzeniu komórek krwi w szpiku kostnym); u pacjentów predysponowanych, skurcz oskrzeli.
Bardzo rzadko zgłaszano ciężkie reakcje skórne.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 

Apap dla dzieci forte zawiera sacharozę. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Dawka powyżej 10 ml zawiesiny doustnej zawiera więcej niż 5 g sacharozy w dawce, co powinno być rozważone u pacjentów chorujących na cukrzycę. Sacharoza może być szkodliwa dla zębów.

Zawiesina Apap dla dzieci forte posiada w składzie metylu parahydroksybenzoesan (E 218) oraz propylu parahydroksybenzoesan (E 216), które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku osób z: chorobami wątroby, zaburzeniami czynności nerek, niedokrwistością hemolityczną, odwodnieniem czy niedożywieniem, niedoborem enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, astmą oskrzelową po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego.

Apap dla dzieci forte zawiera paracetamol, więc aby zapobiec jego przedawkowaniu należy sprawdzić ewentualną zawartość tej substancji w innych lekach jednocześnie stosowanych.

Przechowywać w temperaturze poniżej 30˚C oraz w oryginalnym opakowaniu celem ochrony przed światłem. Lek powinien znajdować się w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Termin ważności po pierwszym otwarciu wynosi 6 miesięcy.

 

Stosowanie innych leków

 

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Apap dla dzieci forte może wchodzić w interakcje z:

 • warfaryną lub acenokumarolem,
 • glikopironium i propanteliną,
 • doustnymi środkami antykoncepcyjnymi,
 • fenytoiną, fenobarbitalem, prymidonem, lamotryginą,
 • chloramfenikolem,
 • izoniazydem i ryfampicyną,
 • metoklopramidem i domperydonem,
 • probenecydem,
 • propranolem,
 • kolestyraminą,
 • zydowudyną.

 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

 

APAP dla dzieci forte jest lekiem gotowym i może być przyjmowany wraz z jedzeniem i piciem (poza napojami alkoholowymi). Jeżeli pacjent zazwyczaj spożywa dużą ilość napojów alkoholowych, powinien przyjmować lek APAP dla dzieci forte ze szczególną ostrożnością, a podczas leczenia lekiem APAP dla dzieci forte, nie może pić napojów alkoholowych. Spożywanie posiłku nie wykazało wpływu na skuteczność leku, jednak przyjmowanie leku po posiłku może opóźnić jego działanie.

 

Ciąża i karmienie piersią

 

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, czy myśli, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą celem uzyskania porady przed przyjęciem tego leku.

Ciąża:
APAP dla dzieci forte może być stosowany w ciąży tylko po uważnym rozważeniu stosunku korzyści i ryzyka. W takim przypadku, zalecane jest dokładne przestrzeganie dawki i czasu trwania stosowania. W trakcie ciąży, paracetamolu nie należy stosować przez długi czas, w dużych dawkach lub w połączeniu z innymi lekami.

Karmienie piersią:
Lek APAP dla dzieci forte w zalecanych dawkach może być przyjmowany podczas karmienia piersią.

 

Wpływ na badania laboratoryjne

 

Paracetamol, czyli składnik Apapu dla dzieci forte może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie stężenia kwasu moczowego i glukozy we krwi.

 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

 

Nie wolno stosować leku Apap dla dzieci forte u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy, chyba, że jest to zalecone przez lekarza.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

 

Zazwyczaj Apap dla dzieci forte nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów ani obsługi maszyn. Jednak, jeśli pacjent odczuwa niewielką senność i zawroty głowy jako działania niepożądane, nie powinien prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5903031289497
Parametry techniczne:
Lek:
tak
Limit sprzedaży:
10pixel