• Aleric Spray aerozol do nosa, 50 mcg/dawkę, 140 dawek,

Aleric Spray aerozol do nosa, 50 mcg/dawkę, 140 dawek,

  • Aleric Spray stosuje się w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych.
34,95 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Aleric Spray aerozol do nosa, 50 mcg/dawkę, 140 dawek

 

Aerozol do nosa Aleric Spray to lek łagodzący objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Aleric Spray ogranicza uczucie zatkanego nosa, kichanie czy ilość wydzieliny z nosa. Spray dedykowany dla osób dorosłych ze zdiagnozowanym sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa.

Aleric Spray zawiera furonian mometazonu z grupy kortykosteroidów, który w tej dawce działa miejscowo przeciwzapalnie. Przyjmuje się, że przeciwalergiczne i przeciwzapalne działanie tej substancji leczniczej związane jest z hamowaniem przez nią uwalniania mediatorów reakcji alergicznej.

 

Skład:  Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian.

1 dawka zawiera 50 mikrogramów mometazonu furoinianu, w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego.

Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, roztwór, glicerol, polisorbat 80, celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Dawkowani: Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się donosowo. Ze względów higienicznych zaleca się, aby z jednego opakowania korzystała jedna osoba. Szczegółowe informacje w jaki sposób należy korzystać z aerozolu do nosa znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania leku.

Dawkowanie Alreic Spray u osób dorosłych to zwykle po 2 dawki leku do obu otworów nosowych raz dziennie. Po uzyskaniu poprawy można zredukować podawaną ilość leku do 1 dawki do każdego otworu nosowego raz dziennie. Dawka ta powinna podtrzymywać efekt terapeutyczny.
Część pacjentów działanie przeciwalergiczne spray'u może zaobserwować w ciągu 12 godzin od pierwszego zastosowania leku, jednakże efekt terapeutyczny może pojawić do 2 dni od stosowania Aleric Spray.

Jeżeli do 14 dni stosowania leku pacjent nie odczuwa poprawy lub odczuwa pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem.
Maksymalny czas stosowania leku Aleric Spray bez konsultacji z lekarzem wynosi 3 miesiące.

Przeciwwskazania: Nie stosować Aleric Spray u osób uczulonych na furonian mometazonu lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania leku jest również niewyleczone zakażenie nosa czy niedawno przebyty chirurgiczny zabieg lub uraz nosa.

Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Do natychmiastowych reakcji nadwrażliwości na lek należą: obrzęk twarzy, języka albo gardła, problemy z przełykaniem, pokrzywka, świszczący oddech czy trudności w oddychaniu. Jeśli wystąpią wymienione objawy należy przerwać stosowanie leku oraz natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Zbyt długie przyjmowanie dużych dawek kortykosteroidów może spowodować wchłanianie się leku i spowodować wystąpienie ogólnoustrojowych działań niepożądanych.

Często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób): ból głowy; kichanie; krwawienie z nosa (występowało bardzo często (może wystąpić u więcej niż 1 na 10 osób) u pacjentów z polipami nosa, którzy stosowali dwie dawki leku do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę); podrażniony nos lub gardło, ból gardła; owrzodzenie błony śluzowej nosa; zakażenie górnych dróg oddechowych.

Częstość nieznana: wzrost ciśnienia w gałce ocznej (jaskra) i (lub) zaćma powodujące zaburzenia widzenia, uszkodzenie przegrody nosowej oddzielającej nozdrza, zaburzenia smaku i węchu, nieostre widzenie.

Uwagi i środki ostrożności:

  • Przed rozpoczęciem stosowania leku Aleric Spray należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli u pacjenta występuje jakiekolwiek inne zakażenie (grzybicze, wirusowe, bakteryjne, inne) lub gruźlica (obecnie lub w przeszłości). Należy poinformować również lekarza jeśli pacjent choruje na mukowiscydozę.
  • Aleric Spray zawiera 20 mikrogramów benzalkoniowego chlorku w jednej dawce aerozolu, substancja ta może powodować podrażnienie lub obrzęk wewnątrz nosa, zwłaszcza jeżeli jest stosowany przez długi czas.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Lek można używać w ciągu 2 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki.

Interakcje z innymi lekami: Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie innych kortykosteroidów, nawet w innej postaci leku, stwarza ryzyko przedawkowania, dlatego należy poinformować lekarza o pozostałych produktach leczniczych jakie stosuje pacjent.

Aleric Spray może wchodzić w interakcje z:

  • rytonawirem, kobicystatem,
  • glikokortykosteroidami.

Ciąża i karmienie piersią: Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie u dzieci i młodzieży: Lek nie jest przeznaczony dla dzieci oraz młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5903031289688
Parametry techniczne:
Lek na receptę:
nie
Postać:
aerozol do nosapixel