Vicks Antigrip Max granulat do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek

Vicks Antigrip Max granulat do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek

  • Vicks AntiGrip Max jest lekiem w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego. Produkt leczniczy zawiera trzy substancje czynne - paracetamol, fenylefrynę i chlorfenaminę.
35,99 zł
brutto / szt.
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: / szt.
Cena regularna: / szt.
z
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Sprawdź, w którym sklepie obejrzysz i kupisz od ręki
Vicks Antigrip Max granulat do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek
Vicks Antigrip Max granulat do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek
Bezpieczne zakupy



Vicks Antigrip Max granulat do sporządzania roztworu doustnego, 14 saszetek

Vicks AntiGrip Max jest lekiem w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego. Produkt leczniczy zawiera trzy substancje czynne - paracetamol, fenylefrynę i chlorfenaminę. Każda saszetka z granulatem to dawka 1000 mg paracetamolu o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym, 16 mg fenylefryny odpowiadającej za zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa i zatok przynosowych oraz 4 mg chlorfenaminy – substancji przeciwhistaminowej, zmniejszającej ilość wydzieliny z nosa.

Wskazania: 

Leczenie objawów przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Skład: 

1 saszetka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 1000 mg, fenylefryny wodorowinian 16 mg, chlorfenaminy maleinian 4 mg,
  • substancje pomocnicze: mannitol, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30, aromat pomarańczowy PHS 132958.

Dawkowanie: 

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli: 1 saszetka co 6-8 godzin (3 lub 4 razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu 24 godzin.
  • Dorośli o masie ciała poniżej 50 kg, z zespołem Gilberta, odwodnieni, długotrwale niedożywieni, z przewlekłą chorobą alkoholową: 1 saszetka 2-3 razy na dobę w odstępie czasu 6-8 godzin.
  • Osoby z łagodną do umiarkowanej niewydolności wątroby: nie więcej niż 2 saszetki na dobę z zachowaniem minimalnego 8-godzinnego odstępu.

Działanie: 

Przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa, zmniejszające ilość wydzieliny z nosa.

Przeciwwskazania: 

  • Nadciśnienie tętnicze.
  • Nadczynność tarczycy.
  • Ciężka choroby sercowo-naczyniowa.
  • Tachykardia.
  • Ciężka niewydolność nerek.
  • Jaskra.
  • Ciężka niewydolność wątroby.
  • Leczenie inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu.
  • Wiek poniżej 18 roku życia (nie należy stosować u dzieci i młodzieży).
  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Stosowanie: 

Lek Vicks AntiGrip Max 10 saszetek wskazany jest do leczenia objawowego przeziębienia i grypy, którym towarzyszy gorączka, ból o słabym lub umiarkowanym nasileniu, obrzęk błony śluzowej zatok przynosowych i nosa z tworzeniem wydzieliny. Produkt leczniczy przeznaczony jest dla osób dorosłych. Posiada on formę granulatu do sporządzania roztworu doustnego o pomarańczowym aromacie.

  • Zawartość jednej saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody).
  • Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury odpowiedniej do picia.
  • Lek należy stosować doustnie.

Należy zwrócić się do lekarza jeżeli gorączka występuje dłużej niż przez 3 dni leczenia, ból lub inne objawy dłużej niż 5 dni, objawy ulegają nasileniu lub pojawiają się nowe. U niektórych pacjentów konieczne jest zmniejszenie dawki.

Symbol
5907589874723
EAN
5907589874723
Postać
gran.do sporz.roztw.doust.
opakowanie
Dawka
(1g+16mg+4mg)/sasz.
Wielkość opakowania
14 sasz.
Lek na receptę
nie
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel