• Aurecon Plus Fytofontana Świeczki do uszu, 2szt.

Aurecon Plus Fytofontana Świeczki do uszu, 2szt.

  • Aurecon Plus Fytofontana świece do uszu (konchy) są to bawełniane rurki, nasączone mieszaniną wosku pszczelego i parafiny.
17,45 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Aurecon Plus Fytofontana Świeczki do uszu, 2szt.

Opis produktu

Charakterystyka i działanie:

Aurecon Plus Fytofontana świece do uszu (konchy) są to bawełniane rurki, nasączone mieszaniną wosku pszczelego i parafiny. Ciepło powstałe w wyniku palenia się świeczki zmiękcza nagromadzoną woskowinę a podciśnienie, jakie tworzy się wówczas w uchu, w wyniku działania efektu kominowego, wspomaga jej usuwanie. Równocześnie dochodzi do wyrównania ciśnienia przez trąbkę Eustachiusza w okolicy całej głowy i szyi.

Stosowanie świec Aurecon Plus Fytofontana jest zgodne z zaleceniami medycyny naturalnej. Ciepło palącej się świeczki odblokowuje przepływ energii w meridianach. Meridiany są według medycyny wschodniej takimi liniami energetycznymi, których zadaniem jest transport i rozdzielenie energii życiowej w organizmie człowieka. Po zapaleniu świeczki w jej wnętrzu powstaje mgła, która spływa w dół, do środka ucha. Przenosi ona substancje aktywne ze świeczki do całego narządu słuchu.

Ciepło ze świeczki ogrzewa również mikrosystem płatka ucha i stymuluje strefę odruchów, co korzystnie wpływa na przebieg przeziębienia. Reguluje również oczyszczające działanie systemu limfatycznego ucha.

Świece do uszu Aurecon Plus Fytofontana mogą działać pozytywnie np. przy bólach uszu i głowy, przy lekkich zapaleniach ucha środkowego, swędzeniu w uchu, szumie w uszach, odczuwaniu ciśnienia w uszach i głowie, migrenie, ostrym i przewlekłym katarze, zaburzeniach węchu, zapaleniu migdałków, podrażnieniu i symptomach stresowych będących konsekwencją zaburzeń wegetatywnych, słabym ukrwieniu ucha czy w przypadku niedosłyszenia. Zapewniają lokalne i odruchowe uaktywnienie układu metabolicznego i limfatycznego, stymulację strumienia energetycznego, ogólne wzmocnienie systemu immunologicznego organizmu.

Informacje o stosowaniu świeczek do uszu dotarły do Europy już w dawnych czasach z Azji i z Północnej Ameryki. Indianie Hopi, lud o wielkim doświadczeniu w dziedzinie medycyny naturalnej, od dawien dawna stosowali tę metodę. Susanna Von-Tobar, specjalistka medycyny naturalnej, w swoim rękopisie datowanym z 1656 roku opisywała lejek z woskowanej substancji, który zapalano, stosując w przypadku problemów z uszami.

Ucho ludzkie (Auris) jest organem zmysłu słuchu i równowagi. Niewystarczająca lub niewłaściwa higiena ucha zewnętrznego może prowadzić do pogorszenia drożności kanałów słuchowych. Następstwem tego może być nie tylko gorsze przenoszenie dźwięku, szumy, dolegliwości świądowe i bólowe uszu, ale również zawroty głowy lub kaszel. Dodatkowo powstają wtedy sprzyjające warunki do rozmnażania się drobnoustrojów, co może spowodować poważne skutki dla zdrowia. W szczególności na skutek zamoczenia woskowiny wodą w basenie istotnie zwiększa się ryzyko zapalenia ucha. Woda powoduje zwiększanie objętości czopa woskowinowego, a drobnoustroje zaczynają się namnażać.

Preparaty AURECON są przeznaczone dla każdego. 

Kto jest szczególnie narażony na nadmierne wydzielanie i zaleganie woskowiny?
- osoby niewystarczająco albo niewłaściwie dbające o higienę ucha zewnętrznego, np. osoby używające patyczków do czyszczenia uszu. Ich stosowanie może nie tylko powodować zwiększenie produkcji woskowiny, wpychanie jej głębiej i zapchanie ucha, ale również uszkodzenie skóry lub błony bębenkowej,
- osoby używające dousznych słuchawek lub aparatów słuchowych,
- osoby narażone na stres lub intensywnie pocące się,
- osoby zmagające się z różnego rodzaju chorobami dermatologicznymi np. AZS,
- osoby starsze u których powstaje tzw. sucha woskowina,
- osoby pracujące w środowiskach o dużym zapyleniu, 
- osoby wystawione na zmiany ciśnienia atmosferycznego (m.in. podczas podróży samolotem, podróży w górach, nurkowie).

Dla większego bezpieczeństwa i lepszej skuteczności świece douszne wyposażone są w opatentowany wkład ochronny AURECON system. Wkład ochronny AURECON system zabezpiecza przed przypadkowym dostaniem się ciał obcych do wnętrza ucha. Świece do uszu AURECON Plus nie mają takiego samego kształtu, ponieważ są produkowane ręcznie.

Zastosowanie świeczek do uszu (konchy) AURECON w połączeniu z AURECON krople i AURECON spray istotnie zwiększa skuteczność ich oddziaływania. 
W ofercie Herb-Pharma AG Switzerland są również świece AURECON Natural, w których filtr został schowany wewnątrz i dzięki temu ucho ma styczność tylko z naturalną bawełną najwyższej jakości. Świeczki do uszu AURECON Natural mają również wydłużony czas spalania, dzięki czemu ich oddziaływanie jest dłuższe i intensywniejsze.

W celu pełnego oczyszczenia uszu Herb-Pharma AG  zaleca użycie AURECON krople, AURECON świece (konchy) i AURECON spray. Same świece AURECON nie zawierają dodatku olejków eterycznych, aby zapobiec uwalnianiu się szkodliwych substancji podczas spalania. 

Firma Herb-Pharma AG Switzerland, gwarantuje Państwu najwyższą jakość produktów, na których można polegać. Zdrowie, dobre samopoczucie oraz satysfakcja klienta są naszym najważniejszym celem. Wierzymy w siłę naturalnych składników połączonych z najnowszymi osiągnięciami biotechnologii. 

Oznaczenie CE na opakowaniu AURECON Plus to poświadczenie zgodności z wymaganiami bezpieczeństwa określonym w wytycznych (UE) 2017/745. 

Instrukcja użycia:
1. Wsunąć załączony papierowy pierścień na świeczkę i zapalić ją na szerszym końcu. Świeczka do uszu może być zapalona tylko wtedy, gdy został na nią nasunięty papierowy krąg!
2. Położyć głowę w pozycji poziomej i wsunąć niepalącą się świeczkę węższym plastikowym końcem pionowo do ucha. Zwrócić uwagę na poprawne, pionowe położenie świeczki. Świeczka musi być w pozycji pionowej, a nie pochylona w żadną stronę. Świeczka jest ustawiona prawidłowo, gdy daje się słyszeć przyjemne strzelanie i szum ognia.
3. Kiedy świeczka dopali się do 2/3, zawsze powyżej papierowego kręgu, należy ją wyjąć i zgasić w przygotowanym wcześniej naczyniu z wodą. Proces palenia trwa 6-7 minut. Optymalna długość świeczki do ucha AURECON Plus została po różnych doświadczeniach ustalona na ok. 20 centymetrów ±10%, a średnica na górnym końcu – na ok. 20 milimetrów. Te rozmiary gwarantują właściwe proporcje, umożliwiające prawidłowe spalanie.

Zabieg przeprowadza się w zasadzie w obydwu uszach, stopniowo, ponieważ w trakcie stosowania dochodzi do wyrównania ciśnienia przez trąbkę Eustachiusza w okolicy całej głowy i szyi.
Zalecamy wykonywanie czyszczenia profilaktycznego 1 raz w miesiącu. Natomiast kuracja profilaktyczna powinna być wykonywana przez 3 następujące po sobie dni.

Działania niepożądane:
Nie są znane. Nie zalecamy stosowania preparatu w przypadku perforacji błony bębenkowej i alergii na zawarte substancje. W przypadku chorób uszu lub powracających problemów z woskowiną, przed zastosowaniem AURECON Plus trzeba skonsultować się z lekarzem.
Bardzo rzadko zgłaszano reakcje alergiczne na zawarte substancje. Objawiają się one samoistnym swędzeniem i można je usunąć za pomocą kropli do uszu. Używanie świeczek do uszu odbywa się wyłącznie na własne ryzyko. Jeśli zastosujesz się do instrukcji użytkowania, użycie świec jest proste i bezpieczne.

Uwaga:
Świeczkę stosować zasadniczo przy pomocy drugiej osoby. W czasie palenia zwracać uwagę na bezpieczeństwo.
Świeczek do uszu AURECON Plus nie należy stosować, jeśli świeczka była choćby tylko trochę używana i zapalona. Będą w pełni funkcjonalne tylko wtedy, gdy zostaną użyte w pierwotnym, nienaruszonym stanie.
Nie stosować w miejscach wystawionych na przeciąg powietrza, w których znajduje się gaz lub substancje łatwopalne, nie wystawiać na działanie źródeł ciepła.
Nie stosować w przypadku chorób uszu. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.
Czyszczenie uszu u dzieci wykonywać zawsze w obecności osoby dorosłej. W czasie używania świeczki włosy chronić ręcznikiem.
Świeczek nie wpychać głęboko do uszu.

Przechowywanie:

Świece do uszu AURECON Plus należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, poza zasięgiem dzieci.
Składniki: Bawełna, wosk pszczeli, parafina, wkładka ochronna z tworzywa sztucznego AURECON system.
Opakowanie: Dwie świeczki do uszu, papierowy krąg, instrukcja użycia. Okres przydatności: patrz. data wskazana na etykiecie
Producent: Herb-Pharma Corporation s.r.o., 935 65 Veľké Ludince, Słowacja  under the licence from Herb-Pharma AG Switzerland

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 8588003944740pixel