• Allertec WZF 10 mg, 20 tabletek

Allertec WZF 10 mg, 20 tabletek

 • Tabletki powlekane Allertec WZF to lek do stosowania w objawach sezonowego i przewlekłego alergicznego zapalenie błony śluzowej nosa oraz w pokrzywce. Zawartą w leku cetyryzyne można stosować u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat.
14,00 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Allertec WZF 10 mg, 20 tabletek

Działanie:  

Allertec WZF wykazuje działanie przeciwalergiczne (przeciwhistaminowe). Cetyryzyna, czyli substancja czynna leku, wykazuje działanie antagonistyczne w stosunku do receptorów H1. Blokując receptory histaminowe zmniejsza objawy alergii.

Wskazania

Allertec WZF podaje się w celu łagodzenia objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, czyli np.: zatkany nos, duża ilość wodnistej wydzieliny z nosa, swędzenie nosa, częste kichanie, zaczerwienienie oczu, łzawienie, swędzenie oczu Lek podaje się również, aby zmniejszyć objawy przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Allertec WZF w przypadku nadwrażliwości na cetyryzynę, hydroksyzynę, pochodne piperazyny lub na którykolwiek ze składników pomocniczych leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania tabletek Allertec WZF są ciężkie zaburzenia czynności nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min.

Składniki:

Substancją czynną jest: cetyryzyny dichlorowodorek.

1 tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodoreku (Cetirizini dihydrochloridum).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan, hypromeloza, makrogol 6000.

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

 • Dzieci w wieku 6-12 lat: pół tabletki (5 mg) dwa razy na dobę.
 • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę.

Lek można przyjmować niezależnie od posiłku, ale tabletki należy połykać popijając szklanką wody. Czas trwania leczenia jest indywidualny, jednakże bez konsultacjiz lekarzem nie należy stosować Allertecu WZF dłużej niż 10 dni.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

 • Lek zawiera laktozę - nie stosować u pacjentów wykazujących nietolerancję niektórych cukrów.
 • Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, konieczne może być zastosowanie mniejszej dawki leku.
 • Przed zastosowaniem leku, należy poradzić się lekarza w przypadku występującej padaczki lub napadów drgawek w przeszłości, trudności z oddawaniem moczu.
 • Należy unikać spożywania alkoholu podczas stosowania leków przeciwalergicznych.
 • Lek Allertec WZF może wpływać na wyniki testów alergicznych.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
 • Przechowywać blister w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Stosowanie innych leków:

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991499761pixel