•  JIAN SHEN GUAN Bańki Akupunkturowe gumowe, 4szt.

JIAN SHEN GUAN Bańki Akupunkturowe gumowe, 4szt.

  • Bezoogniowe, gumowe bańki chińskie to nowoczesna i bezpieczniejsza odpowiedź dla tradycyjnej formy szklanych baniek.
29,95 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

JIAN SHEN GUAN Bańki Akupunkturowe gumowe, 4szt.

WŁAŚCIWOŚCI

JIAN SHEN GUAN Gumowe Bańki akupunkturowe 4sztuki

Bezoogniowe, gumowe bańki chińskie to nowoczesna i bezpieczniejsza odpowiedź dla tradycyjnej formy szklanych baniek. Stawianie baniek to niezwykle stara forma leczenia wielu schorzeń praktykowana w chińskiej medycynie naturalnej. Gumowe bańki są zatem połączeniem starej tradycji leczniczej z nowoczesną i bezpieczną formą baniek.

Kiedy stawiać bańki?

W tradycji europejskiej najczęstszym zastosowaniem baniek jest kuracja lecznicza podczas przeziębienia i osłabienia organizmu. W chińskiej tradycji bańki stawiane są także w przypadku wielu innych schorzeń takich jak: astma, dolegliwości żołądkowe, schorzenia stawów, hemoroidy czy impotencja. Bańki wykorzystywane mogą być także do usuwania ciał obcych ze skóry (np. kleszcze, szkło). Stosować można je również jako narzędzie do masażu obolałych miejsc.

SPOSÓB UŻYCIA

Gumowe bańki w przeciwieństwie do ich szklanych poprzedniczek nie potrzebują zastosowania ognia (wzrost bezpieczeństwa stosowania). W celu przystawienia gumowej bańki należy schwycić ją oburącz, palcami wskazującymi i środkowymi na dolnej krawędzi, kciukami naciskając na górną część bańki. W ten sposób wyciskane zostaje powietrze z bańki. Wewnątrz, dzięki naciskowi, tworzy się wyższe lub niższe ciśnienie zasysania. Bańki stawia się na plecach, symetrycznie w odpowiednich punktach akupunkturowych. Aby usunąć bańkę należy nacisnąć skórę tuż przy jej krawędzi w celu upuszczenia powietrza.

Bańki są bezpieczne w użytkowaniu, nie wywołują reakcji alergicznych. Po zastosowaniu należy je zdezynfekować.

Bańki stawiane są na powierzchni skóry w punktach akupunktowych określonych w załączonej broszurze. Dla każdej z chorób znajduje się po kilka takich punktów. Bańki stawia się na wszystkich punktach symetrycznie po obu stronach ciała. W zestawie znajdują się tylko 4 bańki, dlatego też przystawia się je kolejno w podanych punktach lub stosuje kilka zestawów baniek.

Aby przystawić bańkę, należy ją chwycić oburącz trzymając palcami wskazującymi i środkowymi za dolną krawędź bańki, natomiast kciukami naciskając na jej szczyt. Ściskając bańkę w ten sposób wyciska się powietrze z jej wnętrza. Następnie lekko przyciskając do wybranego miejsca na ciele należy cofnąć palce z krawędzi bańki i zwolnić nasady kciuków. W zależności od stopnia naciśnięcia uzyskuje się wyższe lub niższe ciśnienie zasysania. Wyższe ciśnienie zasysania stosuje się u dorosłych na miejscach dobrze umięśnionych; niższe ciśnienie natomiast u dzieci oraz miejscach słabo umięśnionych i wrażliwych np. skronie, twarz. Duże bańki stawia się na stawach i powierzchniach silnie umięśnionych, mniejsze w punktach wrażliwych oraz u dzieci.

SKŁADNIKI

Opakowanie foliowe zawiera 4 gumowe bańki chińskie w 4 różnych rozmiarach.

Gumowe bezogniowe bańki akupunkturowe Jian Shen Guan: Duża (1 szt.) - szerokość: 101, wysokość: 81, średnica krawędzi przyssawnej: 64. Średnia większa (1 szt.) - szerokość: 83, wysokość: 60, średnica krawędzi przyssawnej: 53. Średnia mniejsza (1 szt.) - szerokość: 64, wysokość: 46, średnica krawędzi przyssawnej: 41. Mała (1 szt.) - szerokość: 41, wysokość: 30, średnica krawędzi przyssawnej: 26. Opakowanie zawiera również instrukcję używania oraz broszurę dla klienta.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5906489288043pixel