• Aspirin tabletki  500 mg 10 tabl. INP

Aspirin tabletki 500 mg 10 tabl. INP

  • Niesteroidowy lek przeciwzapalny – kwas acetylosalicylowy to substancja czynna o właściwościach przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Produkt leczniczy Aspirin 500mg zalecany jest w przypadku odczuwania słabego lub umiarkowanego bólu, a
6,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
0,65 zł / szt.
Dodaj do ulubionych

Aspirin tabletki  500 mg 10 tabl. INP

 

Skład 

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylosalicylum). Jedna tabletka zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana.

Działanie 

Niesteroidowy lek przeciwzapalny – kwas acetylosalicylowy to substancja czynna o właściwościach przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Produkt leczniczy Aspirin 500mg zalecany jest w przypadku odczuwania słabego lub umiarkowanego bólu, a także w łagodzeniu gorączki.

 Zastosowanie:

Produkt leczniczy Aspirin 500mg wskazany w leczeniu gorączki oraz bólu o nasileniu małym i umiarkowanym.

 Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Stosowanie leku w pierwszym i drugim trymestrze oraz w okresie laktacji – wyłącznie w sytuacji, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

 Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego. Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej, ostrej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, ciężkiej niewydolności serca, nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku, gdy wcześniej po podaniu salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (NLPZ) występowały napady astmy oskrzelowej. Nie stosować równocześnie z metotreksatem przyjmowanym w dawce 15mg na tydzień (lub w wyższej dawce). Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży. Nie stosować poniżej 12. roku życia.

 Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia żołądka i jelit: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi częściej przy wyższych dawkach); choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: rzadko – przemijające zaburzenia czynności wątroby. Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia. Skutkiem krwawień może być wystąpienie ostrej lub przewlekłej niedokrwistości z niedoboru żelaza albo ostrej niedokrwistości pokrwotocznej objawiające się astenią, bladością, hypoperfuzją, a także nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych. Hemoliza i niedokrwistość hemolityczna u pacjentów cierpiących na poważną postać niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Zaburzenia naczyniowe: wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i/lub jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia czynności nerek i ciężka niewydolność nerek. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych takie jak: astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak: wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia układu oddechowego: astma oskrzelowa.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991386344pixel