Ibum Supermax 600 mg, 20 kapsułek miękkich

Ibum Supermax 600 mg, 20 kapsułek miękkich

  • IBUM SUPERMAX to lek przeciwbólowy zawierający 600 mg ibuprofenu - substancji z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Łagodzi ostry i umiarkowany ból różnego pochodzenia.
18,55 zł
brutto / szt.
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: / szt.
Cena regularna: / szt.
z
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy



Ibum Supermax 600 mg, 20 kapsułek miękkich

IBUM SUPERMAX to lek przeciwbólowy zawierający 600 mg ibuprofenu - substancji z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Łagodzi ostry i umiarkowany ból różnego pochodzenia.

Zastosowanie / wskazania

Lek ten wskazany jest do doraźnego, krótkotrwałego stosowania u dorosłych, w ostrych, umiarkowanych bólach różnego pochodzenia.

Składniki

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Jedna kapsułka miękka zawiera 600 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, otoczka kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, żółcień chinolinowa (E 104), błękit patentowy (E 131).

Dawkowanie IBUM SUPERMAX 600 mg

Dorośli: zalecana dawka to 600 mg ibuprofenu (1 kapsułka) jednorazowo. W razie potrzeby dawkę jednorazową 600 mg (1 kapsułka) można powtórzyć, zachowując odstęp 6 - 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa, bez konsultacji z lekarzem nie powinna przekroczyć 1200 mg (2 kapsułki).

Przeciwwskazania

Nie stosować u pacjentów, u których występuje uczulenie na którykolwiek składnik leku; z ciężką niewydolnością serca, naczyń krwionośnych, wątroby czy nerek;  z chorobą wrzodową; skazą krwotoczną; poniżej 18. roku życia.

Działania niepożądane / skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane. Najczęściej obserwowane reakcje niepożądane dotyczą przewodu pokarmowego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania IBUM SUPERMAX należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.

IBUM SUPERMAX 600 mg a ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy przyjmować leku IBUM SUPERMAX, jeśli pacjentka jest w ostatnich 3 miesiącach ciąży.

IBUM SUPERMAX 600 mg a karmienie piersią

Ibuprofen w niewielkich ilościach przenika do mleka. Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Chronić przed wilgocią.

Opakowanie

20 kapsułek

IBUM SUPERMAX 600 mg ulotka do pobrania

Szczegółowe informacje dotyczące leku zawarte w ulotce do pobrania poniżej.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Symbol
5904055005544
EAN
5904055005544
Postać
kaps.miękkie
opakowanie
Dawka
600 mg
Opakowanie
20 kaps.
Lek na receptę
nie
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel