• Calcium - Sandoz forte 500 mg, 20 tabletek musujących

Calcium - Sandoz forte 500 mg, 20 tabletek musujących

Producent: SANDOZ GMBH
  • Calcium Sandoz Forte jest wskazany w zapobieganiu i leczeniu niedoborów wapnia i może być stosowany jednocześnie z innymi preparatami w celu leczenia i zapobiegania osteoporozie.
20,95 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Calcium - Sandoz forte 500 mg, 20 tabletek musujących

 

Działanie:

Substancje czynne leku Calcium Sandoz Forte to związki zawierające wapń. Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, niezbędnym do budowania i prawidłowego funkcjonowania kości. Jest wchłaniany w jelicie cienkim i rozprowadzany z krwią po organizmie. Jest niezbędny w procesach sprawnego działania nerwów, mięśni, serca, a także prawidłowego krzepnięcia krwi. Dodatkowo wapń pośredniczy również w działaniu hormonów. Aby spełniać te funkcje musi być on dostarczany do tkanek w odpowiednim stężeniu.
Wskazania:

Calcium Sandoz Forte jest wskazany w zapobieganiu i leczeniu niedoborów wapnia i może być stosowany jednocześnie z innymi preparatami w celu leczenia i zapobiegania osteoporozie. Calcium Sandoz Forte może być również stosowany jednocześnie z witaminą D3 w leczeniu krzywicy i osteomalacji.
Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Calcium Sandoz Forte w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, zwiększonej zawartości wapnia we krwi (hiperkalcemia), zwiększonego wydalania wapnia z moczem (hiperkalciuria), chorób nerek: kamica nerkowa, zwapnienie nerek.
Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Calcium Sandoz Forte może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Niezbyt często: zwiększona zawartość wapnia we krwi (hiperkalcemia), zwiększenie wydalania wapnia w moczu (hiperkalciuria). Rzadko: nudności, biegunka, bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, wymioty, świąd, zaczerwienienie skóry, wysypka, pokrzywka. Bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne, takie jak: obrzęk twarzy, ust, języka i (lub) gardła co może doprowadzić do trudności w przełykaniu. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Dawkowanie:

Dzieci: 1 tabletka musująca raz lub dwa razy na dobę (równoważność 500-1000 mg wapnia).

Dorośli: 1 tabletka raz, dwa lub trzy razy na dobę (równoważność 500-1500 mg wapnia). Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody (około 200 ml) i wypić bezpośrednio po rozpuszczeniu. Lek Calcium-Sandoz Forte można przyjmować niezależnie od posiłków. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.
Substancja czynna:

1 tabletka musująca zawiera: substancje czynne: 1132 mg wapnia laktoglukonianu + 875 mg węglanu wapnia (co odpowiada 500 mg lub 12,5 mmol jonów wapnia) oraz substancje pomocnicze.

Opakowanie:

20 tabletek musującychPrzed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990252213
Parametry techniczne:
Opakowanie:
20 tabl. (tuba)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.mus.
Dawka:
0,5 g Ca2+pixel