• Laktomag B6, 50 tabletek

Laktomag B6, 50 tabletek

  • Laktomag B6 jest to lek doustny, mineralno-witaminowy. Zawiera magnez w postaci łatwo przyswajalnej soli organicznej (wodoroasparaginianu) z dodatkiem witaminy B6, która zwiększa biodostępność magnezu, a także zmniejsza jego wydalanie z moczem.
17,95 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Laktomag B6, 50 tabletek 

Działanie: Laktomag B6 jest to lek doustny, mineralno-witaminowy. Zawiera magnez w postaci łatwo przyswajalnej soli organicznej (wodoroasparaginianu) z dodatkiem witaminy B6, która zwiększa biodostępność magnezu, a także zmniejsza jego wydalanie z moczem. Lek ten uzupełniając niedobory magnezu w organizmie zmniejsza nadpobudliwość i skurcze mięśniowe (w tym mięśnia sercowego), bierze udział w tworzeniu struktury kości i procesie krzepnięcia krwi. Zapobiega także stresom, bólom i zawrotom głowy, usuwa stany niepokoju. Bardzo ważne jest silne odtruwające działanie magnezu wobec ołowiu.
Wskazania: Profilaktycznie i leczniczo w stanach niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na magnez i witaminę B6 m.in.: w ciąży, laktacji, w okresie szybkiego wzrostu u dzieci i młodzieży. Niezbędny przy intensywnej pracy umysłowej, jakiej się wymaga od uczniów, studentów i dorosłych wykonujących odpowiedzialną pracę. Przy ciężkiej pracy fizycznej i intensywnych ćwiczeniach sportowych. U osób w podeszłym wieku (zwłaszcza z niewydolnością krążenia), w stanach zmęczenia, rozdrażnienia, zaburzeniach snu, bólach głowy i mięśni, drętwieniu kończyn. Także podczas długotrwałego stosowania leków moczopędnych, przeczyszczających, doustnych środków antykoncepcyjnych, w czasie kuracji odchudzającej oraz przy niewłaściwym odżywianiu się.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu i ciężka niewydolność nerek. Nie należy stosować przy zwolnionej akcji serca poniżej 50 uderzeń na minutę. Osoby przyjmujące preparat L-dopy bez inhibitora obwodowej dekarboksylazy, nie powinny stosować preparatu.
Działania niepożądane: W zaleconych dawkach nie odnotowano działań niepożądanych.
Dawkowanie: W profilaktyce: Dzieci: 1 - 3 lat - 2 x dziennie po 1/2 tabl, 4 - 6 lat - 3 x dziennie po 1/2 tabl, 7 - 10 lat - 2 x dziennie po 1/2 ta, Powyżej 10 lat - 3 x dziennie po 1 tabl, Dorośli: 3 x dziennie po 1 tabl. Tabletkę można dzielić i rozgryzać. Zalecana dawka lecznicza 5mg/kg wagi ciała (w przeliczeniu na Mg2+), w trzech podzielonych dawkach. Odstawienie leku nie powoduje niebezpiecznych skutków.
Interakcja: -
Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 1000 mg wodoroaspariginianu magnezu oraz 5 mg chlorowodorku pirydoksyny.
Podmiot odpowiedzialny: -

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990357710
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.
Dawka:
0,07g jonów Mg+5mg
Opakowanie:
50 tabl.
Lek na receptę:
niepixel