• Magne B6 Forte 100 tabletek powlekanych
Bestseller

Magne B6 Forte 100 tabletek powlekanych

  • Magne B6 Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, który uzupełnia niedobory magnezu i (lub) witaminy B6 w organizmie. Przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia i osób dorosłych.
31,55 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

 Magne B6 Forte 100 tabletek powlekanych 

Skład

Substancjami czynnymi leku są: cytrynian magnezu (Magnesii citras) i pirydoksyny chlorowodorek (Pyridoxini hydrochloridum).

1 tabletka powlekana zawiera 100 mg jonów magnezu w postaci magnezu cytrynianu (Magnesii citras) oraz 10 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: laktoza bezwodna, makrogol 6000, magnezu stearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), talk.

 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci  i młodzież w wieku 6 lat lub powyżej (o masie ciała około 20 kg): od 10 do 30 mg/kg mc. na dobę (tzn. od 0,4 do 1,2 mmol/kg mc.na dobę) tzn. od 2 do 4 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłków.

Dorośli: od 3 do 4 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych podczas posiłku.

Tabletki należy połykać, popijając dużą ilością wody.

 

Działanie

Magne B6 Forte zawiera jony magnezowe oraz chlorowodorek pirydoksyny (witaminę B6). Lek uzupełnia niedobory magnezu i (lub) witaminy B6 w organizmie.

 

Wskazania

Produkt jest wskazany do stosowania w niedoborach magnezu.

 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek i stosujących lewodopę.

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Z częstością nieznaną obserwowano: reakcje nadwrażliwości, biegunkę, ból brzucha, reakcje skórne, pokrzywkę, świąd, wyprysk i rumień.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z umiarkowaną niewydolnością nerek ze względu na ryzyko wystąpienia wysokiego stężenia magnezu we krwi.

Na skutek przyjmowania wysokich dawek pirydoksyny przez długi czas może wystąpić czuciowa neuropatia aksonalna (uczucie mrowienia).

Lek zawiera laktozę. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25ºC.

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Leku nie należy stosować u pacjentów leczonych lewodopą w monoterapii.

Należy unikać jednoczesnego stosowania produktów zawierających fosforany lub sole wapniowe, ponieważ związki te hamują wchłanianie magnezu z jelita cienkiego. W przypadku jednoczesnego doustnego stosowania antybiotyku z grupy tetracyklin i leku Magne B6 Forte, należy zachować 3 godzinny odstęp między ich przyjmowaniem. Antybiotyki z grupy chinolonów (takie jak cyprofloksacyna, lewofloksacyna) muszą być przyjmowane co najmniej 2 godziny przed podaniem leku Magne B6 Forte lub 6 godzin po jego podaniu.

 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy przyjmować podczas posiłków, popijając wodą.

 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek wskazany dla dzieci od 6 roku życia i masie ciała około 20 kg.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5902502992836pixel