TRĄDZIK

( ilość produktów: 80 )

Trądzik należy do chorób skóry polegający na wydzielaniu zbyt dużej ilości sebum na powierzchnie skóry co spowodowane jest zmianami hormonalnymi. W zależności od pojawiających się na skórze zmian znanych jest wiele jego rodzaju, a prawidłowe jego rozpoznanie skróci nam walkę z tą chorobą. Występuje on najczęściej w okresie dojrzewania, gdzie w organizmie zachodzi wiele zmian, jednak nie tylko w wieku młodzieńczym można zmagać się z trądzikiem. Nie musi też występować tylko na twarzy, pojawiać się może na skórze głowy, szyi czy karku czy plecach. Oprócz odpowiednio dobranej kuracji pamiętać należy o stosowaniu odpowiedniej diety oraz nawodnieniu, a także nauczenie się walki ze stresem. 

ODPOWIEDNIA DIETA

Produkty bogate w cukry przyczyniają się do  powstawania łojotoku, a co za tym idzie do trądziku. Nabiał oraz produktu mleczne również niekorzystnie działają na nadprodukcję sebum. Warto wzbogacić swoją codzienną dietę w produkty bogate z kwasy Omega-3 oraz Omega-6. Cynk działa bakteriostatycznie, co powoduje hamowanie namnażania się bakterii powszechnych dla trądziku. Selen zmniejsza stany zapalne na skórze i dzięki temu polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych. 

ODPOWIENIA HIGIENA

Podstawą w kuracji trądziku jest odpowiednia higiena miejsca objętego zmianą poprzez odpowiednie oczyszczenie. Żele oraz toniki przeznaczone do tego typu skóry pozwolą pozbyć się namiaru sebum bez uszkodzenia skóry. Znane marki dermokosmetyków tworzą specjalnie ich linie dla osób z tymi problemami. Bardzo ważną kwestią jest stosowanie kremów z filtrem UV, ponieważ wpływ słońca działa pobudzająco na gruczoły łojowe.

pixel